Ferenc, Olívia
: 314 Ft   : 295 Ft Benzin: 339 Ft/l   Dízel: 352 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Eredményes kecskeméti részvétel Pakson

Art of WAR  |  2006-10-10 16:01:37

Immáron kilencedik alkalommal került megrendezésre október 7-én az IPA Paksi szervezetének Dr. Oláh Lászlóról elnevezett Pisztoly Emléklőbajnoksága és Bográcsétel főzőversenye a Paksi Atomerőmű közelében lévő Paks-Biritói lőtéren. A versenyen 4 ország - Magyarország (IPA, HM, BV, FBŐ szervezetek, amatőr sportegyesületek), Németország (Neunkirchen), Szlovákia (Galanta) és Románia (Csíkszereda, Kézdivásárhely, Székelyudvarhely,) - 24 csapata vetélkedett három versenyszámban is az első hely megszerzéséért.

A szervezet megalakulásának tizedik évfordulóján lebonyolított színvonalas viadalt Juhász István r. alezredes, az IPA Paksi szervezete elnökének köszöntője után Dr. Oláh Lászlóné – a nagy tiszteletnek örvendő néhai rendőrkapitány özvegye – nyitotta meg.

Az első versenyszám szituációs jellegü lövészet végrehajtása volt PA-63 típusú szolgálati fegyverrel, melynek végrehajtását Mónus Attila r. alezredes, a Paksi Rendőrkapitányság Közrendvédelmi és Közlekedésrendészeti Osztályának vezetője felügyelte. A fegyveres szervezetek versenyzőinek ügyességét, gyorsaságát, csapatmunkáját, de főként lőkészségét próbára tevő pálya megizzasztotta a résztvevőket.

Ezután következett a második lövészeti feladat. A lőtér gyors átrendezését követően az amatőr versenyzők részére kispuska lövészet került lebonyolításra a Diána Lövészklub rendezésében, Niedert Imre nyugállományú r. alezredes vezényletével.

A gyors, precíz értékelésben és a végső eredmények megállapításában a Bács-Kiskun Megyei Sportlövő Szövetség elnöke Nagy Mátyás I. o. versenybíró és Palotai Ilona II. o. versenybíró segítette a rendezőket.

Mialatt a háromfős csapatok a lőtéren küzdöttek a fegyverekkel és a másodpercekkel, addig az előrészen kialakított helyeken a csapatok szakácsai igyekeztek – titkos receptek és füszerek fondorlataival – elkápráztatni a bográcsétel főzőverseny zsürijét.

A fegyveres szervek és szervezetek szituációs lövészversenyében az első helyet a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei RFK IPA csapata szerezte meg pontegyenlőséggel, de mindössze 15 másodpercnyi előnnyel az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis csapata előtt, míg a harmadik helyen a Paksi Atomerőmü Zrt. FBŐ csapata végzett.

A kecskeméti légibázis ezüstérmes csapata

Kispuska lövészetben, csapatversenyben a Diana Lövészklub csapata utasította maga mögé a mezőnyt 185 körös teljesítménnyel, míg a Nagydorogi Polgárőrség csapata 154 körrel második, a Paksi Vízirendészet csapata 110 körrel a harmadik helyen végzett.

Egyéniben a nők versenyében Lőrincz Józsefné bizonyult a legjobbnak 53 körrel, megelőzve Czobor Borbálát (43 kör) és Seresné Rujder Mártát(24 kör). A férfiaknál Baricza Ernő végzett az élen 73 körrel, a második helyet Gyöngyösi Lajos szerezte meg 65 körrel, és Benkő Győző lett a harmadik 60 körös teljesítménnyel.

A bográcsétel főzőversenyt a paksi 7 Pont étterem csapata nyerte, második helyen a Nagydorogi Polgárőrség csapata, harmadik helyen pedig a házigazda, az IPA Paksi szervezetének csapata végzett.

A díjakat, az okleveleket és a különdíjakat Dr. Oláh Lászlóné, Dr. Soczó László r. ezredes, rendőrségi főtanácsos, Tolna Megyei Rendőrfőkapitány, Köllő Imre r. alezredes, rendőrségi főtanácsos, a Paksi Rendőrkapitányság vezetője, Seres Miklós, a Seres M. Ker. Kft. Tulajdonosa, és Kovács János VENEF Díjas mesterszakács, az I. Magyar Fehérasztal Lovagrend Lovagja adták át a helyezetteknek.

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Háború Művészetét a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:
   MÁSOK ÍRTÁK
2016. 11. 29., 11:51

Feltalálták a drónszelídítő puskát

Ahogy a drónok egyre elterjedtebbé válnak, úgy használják őket egyre többen bűncselekmények elkövetésére.
2016. 11. 25., 09:20

Bács-Kiskun megye katonásan teljesít a toborzásban

A katonai toborzás elmúlt másfél évtizede alkalmából szerveztek ünnepséget csütörtökön Kecskeméten, az egyetem GAMF Karán.
2016. 11. 21., 09:36

A képességnövekedés korszaka kezdődik

NFIU: fontos lépés a szövetségesi elkötelezettség terén.
2016. 11. 18., 09:34

Katonai temető - Solymár

Budapesttől alig 15 kilométerre, Solymár közelében helyezkedik el a brit katonai temető, 211 katona végső nyughelye, akik a Royal Air Force Magyarország fölött lelőtt bombázóin vesztették életüket 1944-ben.