Huba
: 304 Ft   : 259 Ft Benzin: 366 Ft/l   Dízel: 376 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Orosz győzelem az első harckocsi biatlon világbajnokságon

Art of WAR  |  2014-08-19 15:42:09

Az első harckocsi biatlon világbajnokság végső helyezéseit eldöntő megmérettetésre, 12 ország képviselőinek részvételével 2014. augusztus 16-án került sor, az orosz védelmi minisztérium Moszkvához közeli, Alabino gyakorlóterén. A látványos verseny győztese Oroszország csapata lett.

Az augusztus 4 – 16. között lebonyolított versenyen 12 ország – Oroszország, Angola, Örményország, Fehéroroszország, Venezuela, India, Kazahsztán, Kirgízia, Kína, Kuvait, Mongólia és Szerbia – vett részt. A résztvevő csapatok közül a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg volt az, amely saját harckocsijával (Type-96A) szerepelt a versenyen (természetesen az orosz versenyzőkön kívül), míg a többi csapat számára az orosz védelmi minisztérium biztosított, T-72B harckocsikat. A rendezvényt több mint 20 ország képviselői tekintették meg a helyszínen.

A verseny négy szakaszból állt. Az első – „Egyéni verseny”, a második két részből állt: „Sprint” és „Üldözéses verseny”, majd a „Sport szakasz”. A bajnokság szombaton, váltóversennyel ért véget.

A végső, váltóverseny négy csapata közé Oroszország, Kazahsztán, Kína és Örményország csapata jutott be. A váltó során minden csapatból három-három személyzet (egy harckocsival) kellett, hogy megtegyen három kört, amelyek egyenként négy kilométer hosszúak voltak.

Első harckocsi biatlon világbajnokság

Fotó: topwar.ru

Az első kör során a személyzeteknek – a négy csapat egyszerre rajtolt – lövés nélkül kellett teljesíteni a távot, a második körben a 800 m-re elhelyezett, „kézi páncéltörő gránátvető” célra kellett lövést leadni a 7.62 mm-es ikergéppuskával. A cél leküzdése esetén a személyzet folytatja a kört, míg hiba esetén egy 500 m-es „büntetőkört” kellett teljesíteni. A harmadik körben a harckocsizóknak menetből kellett három lövést leadniuk a harckocsiágyúval, három különböző távolságra – 1600m, 1700m, 1800 m – elhelyezett célokra. Hiba esetén 500 m-es büntetőkört kellett pluszban teljesíteni.

A dobogó legfelső fokán az orosz csapat(Fotó: RiaNovosztyi)

A versenyt annak ellenére (azzal együtt) az orosz csapat nyerte meg 1 óra 15 perc 13 másodperces idővel, hogy müszaki meghibásodás miatt harckocsit is cserélniük kellett. Másodikként Örményország csapata végzett 1 óra 20 perc 03 másodperces idővel. Bronzérmesek a kínai harckocsizók lettek 1 óra 30 perc 56 másodperccel. A versenyben sokáig élen álló – majd meghibásodás miatta harckocsit cserélő – kazah csapat végzett a negyedik helyen 1 óra 34 perc 11 másodperces idővel.

A csapatok egyes személyzeteinek versenyében első és második helyen orosz harckocsizók végeztek, míg a dobogó harmadik fokára egy kazah személyzet állhatott fel.

Az első helyen végzett személyzet tagjai egy-egy gépkocsit kaptak az „Uralvagonzavod” gyártól, amely Oroszország fő harckocsi és páncélozott gépjármügyártója.

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Háború Művészetét a Facebookon!

Még több friss hír

2017-07-31 11:17:54
1914. szeptember 5-én még csak egy hónapja tartott az I. világháború, de aznap délután örökre megváltozott a tengeri hadviselés, mert egy tengeralattjáró először süllyesztett el modern torpedóval egy hadihajót.
2017-07-27 10:08:12
Az alakulat Szomódon található helyőrségi lőterén ünnepelték fegyvernemi napjukat a tatai MH 25. Klapka György Lövészdandár 11. Harckocsi Zászlóaljának katonái július 25-én, kedden.
2017-07-26 13:47:10
A sikeresen teljesített Tobruq Legacy 2017 többnemzeti, kis-közeli hatótávolságú légvédelmi rakéta harcászati gyakorlat, valamint az éleslövészet után hazatértek az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred honvédjei Csehországból.
2017-07-20 10:06:56
Magazinunkban évek óta beszámolunk az MH 1. Honvéd Tűzszerész- és Hadihajós Ezred kábító- és robbanószer-kereső kutyáinak, illetve vezetőiknek tevékenységéről, májusi számunkban pedig bemutatkoztak az MH Katonai Rendészeti Központ „kutyásai” is.
2017-07-20 09:51:47
Elérkezett a régóta várt alkalom. Az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred honvédei két év után ismét légvédelmi rakéta éleslövészeten bizonyíthatták szakmai felkészültségüket, melyre idén a TOBRUQ LEGACY 2017 gyakorlat kínált lehetőséget Csehországban.
2017-07-19 10:14:30
A TOBRUQ LEGACY 2017 többnemzeti, kis-közeli hatótávolságú, légvédelmi rakéta harcászati gyakorlat és a TOBRUQ ARROW 2017 éleslövészet már javában tart, a rendezvények fő napjai azonban még hátra vannak.
2017-07-18 11:17:34
Tizenhét ország hatvanhat csapata vett részt májusban az Országos Rendőr-főkapitányság Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központjának nagytétényi, illetve a Magyar Honvédség tatárszentgyörgyi lőterén megrendezett XV. rendőri és katonai mesterlövő világkupán, amelyen a magyar specialisták tiszteletre méltó eredményeket értek el.
   MÁSOK ÍRTÁK
2017. 08. 17., 12:03
Kiválóan teljesít a kiképzéseken az észtországi Training Bridge 2017 feladaton résztvevő Lövészszázad Harccsoport állománya. A terep sajátosságai miatt a foglalkozások fő hangsúlyát a gyalogos harcászatra helyezték.
2017. 08. 15., 15:54
Kína lassan a világ vezető gazdasági hatalma lesz, de hadereje közel sem olyan ütőképes, mint létszáma és az ország forrásai alapján sejteni lehetne.
2017. 08. 08., 14:45
Kritikus időszakot élünk a magyar honvédelem ügye szempontjából.