Amikor a két MI–24-es harci helikopter lecsapott az újdörögdi romváros felett, minden szokványosnak tűnt: az egyik házban terroristák rejtőznek, őket kell megsemmisíteni, ehhez pedig az első lépés a harci helikopterek tűzcsapása. Aztán jönnek a biztosítók, majd egy újabb gép hozza a különleges erőket. Csakhogy a biztosítókat szállító MI–17-esek mintha másak lettek volna, mint amilyeneket megszoktunk. „A szlovák légierő gépei” – mondja Varga Csaba ezredes, az MH 86. Szolnok Helikopterbázis parancsnokának helyettese. Egy gyors landolás, s már ugrálnak is ki belőlük az MH 25/88. Könnyű Vegyes Zászlóaljtól érkezett biztosítók. Közben Varga ezredes ismét felfelé mutat: úgy 600 méter magasan egy újabb helikopter jelenik meg. „A műveletet a belga légierő A–109-es Augusta helikoptere irányítja” – magyarázza, majd egy másik A–109-esre is felhívja a figyelmet.
A romvároshoz vezető erdei út felett, szinte csak a forgószárnyakkal kiemelkedve a fák közül úgy függ a második belga gép, mintha odaragasztották volna. Páncéltörő rakétáival az a feladata, hogy az esetleges ellenséges erősítés müveleti területre való bejutását megakadályozza. A MI–24-esek folyamatos tüzcsapásai és biztosítása mellett ismét egy magyar gép jelenik meg: a MI–8-as helikopter az MH 34. Bercsényi László Különleges Müveleti Zászlóalj katonáit hozza. Ez a gép is „megfügg” a terroristák épülete felett, s a csoport gyorsköteles leereszkedésel másodpercek alatt bejut az objektumba. Ettől fogva már minden úgy zajlik, mint máskor. Az épület elfoglalása, a csoport és a biztosítók kiemelése, majd a terület gyors elhagyása. A szük légtérben, egyszerre három nemzet hét helikopterével végrehajtott látványos mozzanat csak egy része volt a május 20–27. között, Logical Decision 2007 névvel második alkalommal zajló nemzetközi helikopteres kiképzésnek és tapasztalatcserének.

Az MH 86. Szolnok Helikopterbázis kijelölt erői mellett a gyakorláson részt vettek a belga, a szlovák, és a német légierő forgószárnyasai, valamint a horvát és a lengyel hadsereg szakemberei, pilótái. A közel egyhetes gyakorlás magyar kiképzési céljai között szerepelt a helikopterbázis állományának felkészítése a többnemzeti, NATO-elvek szerinti, hadmüveleti területen folyó kiképzési és harcászati feladatok végrehajtására valamint helikopteres tapasztalatcsere a szövetségi rendszer országainak alakulataival. Meghatározó szándék volt továbbá, hogy a NATO-elvekre épülve egységesítsék és gyakorolják a törzs-és müveleti irányító tevékenységet. E célok elérése érdekében begyakorolták a parancsnoki elgondolások, elhatározások, parancsok és intézkedések kidolgozásával kapcsolatos munkát, elméletben és gyakorlatban felkészítették a harci- és a szállító helikopter zászlóalj pilótáit a többnemzeti kötelékben történő repülésekre.

A hét folyamán a közös kiképzés résztvevői harci helikopterekkel a légi felderítést, a földi célok leküzdésére irányuló manővereket, a légi oltalmazási és légi támogatási feladatokat és a kötelékrepülést is gyakorolták. A szállítóhelikopteres gyakorlás részét képezte a felderítő csoportok kirakása, a terhek külső felfüggesztéssel való szállítása, emberek és terhek felvétele függési üzemmódban valamint a kötelékrepülés.