A Magyar Honvédség Tartományi Újjáépítési Csoport 2. váltása horvát, bolgár és szlovák részvétellel, magyar vezetésű többnemzetiségű PRT-ként 2007. márciusában kezdte meg munkáját az ISAF nemzetközi biztonsági közreműködő erők részeként az afganisztáni Baghlan tartományban. Ezt követően 2007. május 14-én, Szolnokon, az MH 25/88. Könnyű Vegyes Zászlóaljnál megkezdődött a következő váltás állományának felkészítése. A Rózsa Tibor ezredes kijelölt parancsnok vezette, felkészülő PRT-3 kontingens meghatározó részét e zászlóalj katonái alkotják.
Az MH Tartományi Újjáépítési Csoport kiemelt feladata lesz a rövidesen beinduló „látható”, munkahelyteremtő civil programok támogatása a tartomány újjáépítése érdekében, a lakosság által már elfogadott CIMIC-programok folytatása, valamint a tartományban tevékenykedő afgán katonák és rendőrök kiképzésének segítése a térség stabilitása érdekében. A missziós felkészítés első három hetében – a PRT-1 tapasztalatainak maximális felhasználásával – a felkészülők előadásokat hallgattak meg Afganisztán történelméről, a helyi, törzsi és kulturális szokásokról, továbbá a kontingens sikeres feladatvégzéséhez szükséges CIMIC- és PSYOPS-képességekről. Az erők védelme (Force Protection) tevékenység szakértői részletes tájékoztatást adtak az őrzés-védelemről, a bázis és a mozgásban lévők biztosításáról, valamint a biztonsági előírásokról. Hasznos tanácsokat kaptunk a közegészségügyi és járványügyi előadáson. Ezeken túl volt még pénzügyi, vegyivédelmi, jogi és a média felkészítés is.

A tanultak gyakorlati alkalmazására a negyedik héttől az MH Bakony Harckiképző Központ Lő- és Gyakorlóterén Táborfalván kerül sor. A valós feladatokra és körülményekre történő gyakorlati felkészülés érdekében az állomány az első napokat táborépítéssel, a törzs munkahelyeinek berendezésével, vezetési gyakorlattal, egészségügyi kiképzéssel, térkép- és terepismerettel, illetve a GPS gyakorlati alkalmazásával kezdte meg. A zárógyakorlatig, amelyre június végén kerül sor, még sok munka vár a táborlakókra. Többek között: egyéni lőgyakorlat, kézigránátdobó-gyakorlat, békemüveleti kiképzés, vegyivédelmi és tüzvédelmi eszközök alkalmazása, konvojkísérési gyakorlati feladatok, ellenséges támadás, tüntetés, útelzárás esetén előírt tennivalók. Nemzetközi megállapodás szerint horvát és bolgár katonák is bekapcsolódnak a felkészítésbe június második felében. A közel 200 fős kontingens váltására a tervek szerint két turnusban: augusztus végén és szeptember elején kerül sor.