A 13. héten, azaz március 25. és április 1. között 99 bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred ügyeletére. A szakembereknek ezek közül 27 esetben kellett soron kívül intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül veszélyeztették az emberi életet.
Fülöpné Várkonyi Melinda főhadnagy, az alakulat kommunikációs tisztje elmondta azt is, hogy a tüzszerészek 2012-ben eddig összesen 468 bejelentést kaptak.
Március 28-án Adonyból kapták a bejelentést a tüzszerészek, hogy a település külterületén, a Szőlőhegyen mezőgazdasági munkálatok közben világháborús robbanószerkezetet találtak. A Strak Vince főtörzsőrmester vezetésével helyszínre küldött tüzszerészjárőr megállapította, hogy a földből egy FAB–100-as típusú, szovjet gyártmányú rombolóbomba került elő. A bomba gyújtószerkezetét a járőrparancsnok a helyszínen kiszerelte és megsemmisítette, míg a bombatestet a tüzszerészek a központi gyüjtőbe szállították. A munkálatok idejére az M6-os autópálya forgalmát is le kellett állítani.
Március 30-án Rimócról értesítették a tüzszerészeket, hogy a település temetőjében, sírásás közben feltételezhetően második világháborús robbanószerkezetekre akadtak. A helyszínre a Sulykovszki Róbert zászlós vezette járőr vonult ki. A tüzszerészek a sírgödörben egy F1-es típusú, szovjet gyártmányú kézigránátot, valamint két darab, 82 milliméteres, szovjet gyártmányú repeszgránátot találtak, amelyeket a központi gyüjtőbe szállítottak.
Március 30-án érkezett a bejelentés a helyi rendőrségtől a tüzszerészügyeletre, hogy Enying határában, földmunkák közben több robbanószerkezet is a felszínre került. A Szalai Attila zászlós vezette tüzszerészjárőr másnap vonult ki a helyszínre, ám a terület átvizsgálása során annyi világháborús szerkezetet talált, hogy a munkát nem is tudta befejezni, így azt másnap a Hadházi Sándor zászlós vezette járőr folytatta. A két nap alatt a Magyar Honvédség tüzszerészei összesen 228 darab robbanószerkezetet fedeztek fel a megjelölt területen. Ezek közül 134 darab különböző típusú és gyártmányú aknagránát, 94 darab pedig tüzérségi vagy kézigránát volt. Mindezek mellett még 35 kilogrammnyi vegyes gyalogsági lőszert is találtak. A robbanószerkezetek egy része olyan rossz állapotban volt, hogy a helyszínen meg kellett őket semmisíteni, a többit viszont a központi gyüjtőbe szállították.
Alighogy befejezték az enyingi munkát, két székesfehérvári címet kaptak április 1-jén a tüzszerészek. A 62-es számú főút mellett, a vasúti felüljáró alatt egy német gyártmányú kézi páncélelhárító gránát harci része került elő, amit a központi gyüjtőbe szállítottak. A másik helyszínen, a Kőrösmezei úton pedig közmüfektetés közben bukkantak rá a munkások egy 150 milliméteres, német gyártmányú repeszromboló gránátra. Utóbbi elszállításának idejére a környék 21 családi házából kellett a lakókat ideiglenesen kiköltöztetni.