A hatodik héten, azaz február 4–10. között huszonnégy bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred ügyeletére. A szakembereknek ezek közül hét esetben soron kívül kellett intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül veszélyeztették az emberi életet.
Baranyai Zoltán zászlós, az alakulat kommunikációs főnökségének munkatársa elmondta azt is, hogy a tüzszerészek 2013-ban eddig összesen 84 bejelentést kaptak.
Február 3-án Kéty településről kapták a bejelentést a tüzszerészek, hogy az orvosi rendelő melletti gazdasági épület felújítása során világháborús robbanószerkezetet találtak. A Hadházi Sándor zászlós vezetésével helyszínre érkezett járőr a megjelölt helyen egy 82 milliméteres, szovjet gyártmányú aknavetőgránátot talált, amit a központi gyüjtőbe szállított.
Valóságos arzenálra bukkant az Érsek János főtörzsőrmester vezette tüzszerészjárőr február 5-én Dinnyésen, az Ady Endre utcában. Közmüfektetés közben a munkások találtak rá több, a második világháborúból visszamaradt robbanószerkezetre. A tüzszerészek összesen egy darab RPG–43-as típusú kézigránátot, egy 45 milliméteres páncéltörőgránátot, egy 75 milliméteres repeszlőszert, valamint négy darab 57 milliméteres páncéltörő gránátot ástak ki a munkagödörből. A szovjet gyártmányú robbanótestek szerencsére szállítható állapotban voltak, így azokat a tüzszerészek a központi gyüjtőbe vitték.
Február 6-án a főváros XI. kerületében, a Naprózsa úton akadt dolguk a Magyar Honvédség tüzszerészeinek. Kábelfektetés közben egy 30 milliméteres, német gyártmányú kumulatív puskagránátot találtak a munkások. A veszélyes robbanótest gyújtószerkezetét a járőrparancsnok, Volter József főtörzsőrmester a helyszínen kiszerelte, majd a gránáttestet a tüzszerészek a központi gyüjtőbe szállították.