A 32. héten, azaz augusztus 5−11. között 57 bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred ügyeletére. A szakembereknek ezek közül 25 esetben soron kívül kellett intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül veszélyeztették az emberi életet.
Baranyai Zoltán zászlós, az alakulat kommunikációs főnökségének munkatársa elmondta azt is, hogy a tüzszerészek 2013-ban eddig összesen 1552 bejelentést kaptak.
Augusztus 6-án Gyöngyössolymosról jelentették a tüzszerészügyeletre, hogy a patak medrében világháborús robbanószerkezetet találtak a gyerekek. A Lakatos Sándor főtörzsőrmester vezetésével helyszínre küldött járőr azonban megállapította, hogy amit robbanótestnek néztek, az valójában egy 120 milliméteres aknavetőgránát stabilizátorszárnya. A robbanóanyagot nem tartalmazó, veszélytelen fémdarabot a tüzszerészek a központi gyüjtőbe szállították.
Ugyanezen a napon Berzencén is akadt dolguk a Magyar Honvédség tüzszerészeinek: az óvoda udvarán, földmunkák közben összesen 14 darab, német gyártmányú, második világháborús kézigránátot találtak a munkások. A robbanószerkezeteket a Szabó Tamás főtörzsőrmester vezette járőr a központi gyüjtőbe szállította.
Berzencéről Óbarokra vonult át a Szabó Tamás főtörzsőrmester vezette tüzszerészjárőr, mivel e kis, Fejér megyei településen – az óvoda udvarán, földmunkák közben – egy 82 milliméteres, szovjet gyártmányú aknavetőgránátra bukkantak. A robbanószerkezetet a járőr a központi gyüjtőbe szállította.
Augusztus 8-án Gávavencsellőn, a Szőlőskert utcában, földmunkák közben került elő négy darab 100 milliméteres repesz-romboló gránát. Szabó Tamás főtörzsőrmester, járőrparancsnok a mentesítési munkálatok idejére a terület 200 méteres sugarú körben történő lezárását és kiürítését kérte a rendőröktől. A robbanószerkezeteket a tüzszerészek a központi gyüjtőbe szállították.