A tizedik héten, azaz március 3-9. között 48 bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred ügyeletére. A szakembereknek ezek közül tizenkilenc esetben kellett soron kívül intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül veszélyeztették az emberi életet.
Baranyai Zoltán zászlós, az alakulat kommunikációs főnökségének munkatársa elmondta azt is, hogy a tüzszerészek 2014-ben eddig összesen 272 bejelentést kaptak.
Március 3-án Nagybajomban akadt dolguk a Magyar Honvédség tüzszerészeinek, miután a Templom utca egyik házánál − nem messze az iskolától − egy 82 milliméteres, szovjet gyártmányú aknavetőgránátot találtak. A veszélyes, második világháborús robbanószerkezetet a Volter József főtörzsőrmester vezette tüzszerészjárőr a Várpalotán kijelölt gyüjtőhelyre szállította.
Március 5-én Debrecenbe kellett kivonulniuk a tüzszerészeknek, mivel a Vértesi úti kastély területén − földmunkák közben − hat darab, a második világháborúból visszamaradt robbanószerkezetet találtak, amelyeket az Ember István százados vezette járőr a központi gyüjtőbe szállított.
Március 6-án Seregélyesen, a Fő utcai volt köztemető területén egy darab, 82 milliméteres, szovjet gyártmányú aknavetőgránátra bukkantak. A robbanószerkezetet a Pozderka Attila főtörzsőrmester vezette tüzszerészjárőr a központi gyüjtőbe szállította.
Március 7-én Kókáról kapták a bejelentést a tüzszerészek, hogy a Nagykátai úton, csatornázás közben két darab 8 centiméteres, román gyártmányú aknavetőgránátot találtak a munkások. Szerencsére a robbanószerkezetek szállítható állapotban voltak, így azokat a Vörös Mihály főhadnagy vezette járőr a központi gyüjtőbe szállította.