A MH Budapesti Helyőrség - parancsnokság parancsnokának éves kiképzési intézkedése alapján az MH 32. Budapest Őr- és Díszezred harcászati gyakorlatot hajtott végre az Újdörögdi kiképző bázison szeptember 17. és 22. között. A gyakorlat idejére ideiglenes – század erejű – könnyűlövész alegységet alakítottak ki az ezred állományából, ehhez hasonló módon szervezték meg a gyakorlat vezetését a zászlóaljtörzsekből. Az alapvető célkitűzés az volt, hogy a parancsnoki állomány rövid időn belül kovácsoljon össze század erejű ideiglenes alegységet, tervezze és szervezze meg az ehhez szükséges foglalkozásokat, majd ennek befejezése után a századdal hajtsa végre a zászlóaljparancsnok által meghatározott harcászati feladatokat.
A gyakorlatot vezető ezredtörzsfőnök, Bartha László alezredes (a tervezéskor még a Maléter Pál Rendészeti-és Őrzászlóalj parancsnoka volt, és kinevezése után sem akarta „kihagyni” a gyakorlatot) összetett feladatot szabott meg százada részre. Az állománynak számot kellett adni a menetoszlopot ért támadás estén való tevékenységből, le kellett küzdenie a tevékenységi körzetében megjelenő fegyveres csoportot, valamint birtokba kellett vennie az ellenség által megszállt településrészt. A feladat sikeres teljesítését követően az alegység védelemre rendezkedett be. Mind a parancsnoki, mind a legénységi állomány fegyelmezetten, tudása legjavát adva hajtotta végre a feladatokat. A gyakorlat során tevékenységével kiemelkedett Szücs Péter főhadnagy (díszzászlóalj), az ideiglenes század erejü kötelék parancsnokhelyettese.
Az állomány logisztikai biztosítását az ezredtörzs és az ezred támogató zászlóaljának állománya végezete, mindenki megelégedésére. Összegzésül megállapítható, hogy a gyakorlatvezető által meghatározott feladatokat az ideiglenes kötelék megfelelő, illetve jó szinten teljesítette annak ellenére, hogy az ezred állománya ilyen jellegü feladatot több éve nem hajtott végre. A gyakorlatot megtekintette Tóth László ezredes, a HM HKF kiképzési osztályvezetője is.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |