Mivel az MH Pápa Bázisrepülőtér NATO-együttműködésre felajánlott, így az ott szolgáló katonáknak a szövetség kiképzési alapkövetelményeit maradéktalanul teljesíteniük kell. Az úgynevezett ICCs kiképzésnek – amely gyakorlatilag a NATO-elvek szerinti általános katonai kiképzés – lövészeti, elsősegélynyújtó, tűzoltó, könnyű műszaki, valamint nukleáris-biológiai-vegyi (NBC – Nuclear, Biological, Chemical) elemei vannak. Sági János vezérőrnagy, a Magyar Honvédség légierő-parancsnoka pontosan meghatározta, hogy az ICCs kiképzési feladatokat az alárendelt alakulatok katonáinak hogyan kell végrehajtaniuk.
Például a pisztollyal és gépkarabéllyal végrehajtandó éleslövészet mindenki számára évente legalább kétszer kötelező. Minden héten legalább egy, az ICCs-szerinti kiképzést szerveznek a katonáknak, ezek egy része a laktanyában végrehajtott elméleti és gyakorlati foglalkozás. De vannak gyakorlótéren, lőtéren végrehajtandó kiképzések is – mondta el Gangler László őrnagy, a katonai szervezet parancsnokhelyettese.

Legutóbb, október 3–4-én vezényelték éles lőgyakorlatra az állományt. Mivel a pápaiaknak nincsen saját lőtere, a győri légvédelmi rakétadandár győrszentiványi lőterén hajtották végre a lőfeladatokat. Ezek között szerepelt egy speciális, úgynevezett ellenőrző lövészet is, melynek során egy négyszög alakú lőlapra tüzelnek a katonák. Az értékelés pedig annak alapján történik, hogy a találatok milyen messze esnek egymástól.
– Az ICCs kiképzésre nagy hangsúlyt fektetünk, beosztástól függetlenül, az őrkatonától, az alakulat parancsnokáig mindenkinek végre kell hajtania ezeket a feladatokat – mondta Gangler őrnagy.

A győrszentiványi lőtér adta lehetőségeket kihasználva, a lőfeladatok közötti szünetben az ICCs szerinti egészségügyi kiképzést is szerveztek a bázisrepülőtér katonáinak. A sérültek jármüvekből történő szabályszerü mentése, a lőtt sérülések és törések ellátása, valamint az újraélesztés egyaránt szerepelt a feladatok között. Ez utóbbit egyébként már az új egészségügyi szabályok szerint hajtották végre a katonák, mert így nagyobb a beteg megmentésének esélye