Tizenegyedik alkalommal rendezte meg az egri MH 24. Bornemissza Gergely Felderítő-zászlóalj a Szent Márton névre keresztelt, nemzetközi felderítőversenyt. Az október 2-i megnyitó ünnepségen a 13 résztvevő csapat az egri vár udvarán sorakozott fel. A házigazda alakulat női és férfi válogatottja mellett Debrecenből két, Hódmezővásárhelyről, Tatáról, a Katonai Felderítő Hivataltól, valamint a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemről egy-egy csapat nevezett a megmérettetésre. Természetesen – mind eddig szinte minden esztendőben – ott voltak a románok, a csehek, a horvátok és a svédek is. A versenyt Győrössy Ferenc altábornagy, a Magyar Honvédség szárazföldi erőinek parancsnoka nyitotta meg.
A tábornok köszöntőjében hangsúlyozta: a felderítő katonák minden időben meghatározó szerepet töltöttek és töltenek be a különböző harctevékenységek biztosítása, támogatása és sikeres megvívása során. Győrössy altábornagy kiemelte azt is, hogy az elmúlt években megrendezett versenyeken bizonyságot nyert, hogy az indulók mindig jól képzettek, magas szintü szakmai ismeretekkel és minden olyan fizikai, pszichikai adottsággal rendelkeznek, amelyek szükségesek a jó teljesítményhez.

A háromnapos verseny Egerbaktán lövészettel kezdődött. Mivel a külföldi csapatok az egri zászlóalj fegyvereit használták, az éles végrehajtás előtt lehetőséget kaptak a gépkarabélyok beszabályozására és kipróbálására.

A Mátrában megrendezett terepversenyen közel harminc kilométeres távot kellett teljesíteniük a csapatokat: Mátraballáról indulva, Recsk és Sirok érintésével jutottak el Verpelétre, a horgásztó partján kiépített célba. A kijelölt menetvonalon a versenyzők tucatnyi ellenőrző pontot érintettek, s több feladatot is végre kellett hajtaniuk. Kötélhíd, szennyezett terepszakasz, valamint vízi akadály leküzdése, sebesültszállítás, célfelderítés, célba dobás egyaránt szerepelt a feladatok között, akárcsak szikláról történő ereszkedés, illetve „lerobbant” személygépkocsi hibaelhárítása. A terepversenyre minden résztvevőnek fegyvert, tártáskát és vegyivédelmi felszerelést kellett magával vinnie, így a katonák mintegy húsz kilós teherrel teljesítették a távot.

Az utolsó versenyszám a fegyveres váltófutás volt: a nyolc csapattag 900–900 métert futva érkezett be a célba.

A harmadik nap délutánján, ugyancsak az egri várban rendezett záróünnepségen kiderült: az idei nemzetközi felderítőversenyt – a versenyszámonként összesített eredmények alapján – az egri felderítő-zászlóalj férfi csapata nyerte, megelőzve a horvátokat és a románokat.