A Magyar Honvédségben szolgáló, nem katonai tanintézetekben végzett tisztek és tiszthelyettesek számára szervezett - nem először - hathetes központi alaptanfolyamot a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Kossuth Lajos Hadtudományi Kar Katonai Alapozó és Továbbképző Intézete (KATI). A szeptember 4-én kezdődött kurzuson jogászok, orvosok, egészségügyi asszisztensek, és ügyvitelesek sajátíthatták el a legalapvetőbb katonai ismereteket. A tanfolyam október 12-én a ZMNE ócsai kiképzőbázisán tartott zárógyakorlattal ért véget, amely egyben kari nyílt nap része volt, így az egyetem oktatói és hallgatói is megtekinthették az utolsó mozzanatot.
Mint azt Szücs Mihály alezredestől, a KATI igazgatójától megtudtuk: a tanfolyamon a gyakorlati oktatásra helyezték a hangsúlyt, hiszen a 30 kiképzési napból 22 a gyakorló- és lőtereken telt. A kurzusra beiskolázott 36 katona a honvédelmi, a szolgálati szabályzati és az alaki ismeretek mellett harcászati, müszaki, vegyivédelmi és lőkiképzési foglalkozásokon is részt vett. Emellett egészségügyi és híradó ismereteket, tereptant, túlélést és a különféle békemüveletekben való tennivalókat is tanítottak a KATI oktató tisztjei.

A csütörtöki zárógyakorlaton elsősorban a békemüveleteket helyezték előtérbe. A résztvevők bemutatták, miként kell szabályszerüen üzemeltetni egy ellenőrző-áteresztő pontot (EÁP), hogyan tevékenykedik egy szakasz erejü békefenntartó járőr. Harmadik feladatként pedig egy ideiglenes EÁP telepítését határozták meg számukra a kurzus szervezői.

A gyakorlatot követően Szücs Mihály alezredes elmondta, hogy a hathetes felkészítés célja egy olyan alapképzettség megszerzése volt, amellyel minden, a Magyar Honvédségnél szolgáló katonának rendelkeznie kell. Éppen ezért az oktatók nem arra törekedtek, hogy a kiképzési ágak minden részletébe beavassák a résztvevőket, mindössze azt kívánták elérni, hogy valamennyi katonai szakterület alapjait megismerhessék.