A harmadik héten, azaz január 18–24-e között kilenc bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Zászlóalj ügyeletére. A tűzszerészeknek ezek közül egy esetben soron kívül kellett intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül emberéletet veszélyeztettek.
Hadházi Edina szakaszvezető, az alakulat felderítő részlegének beosztottja elmondta azt is, hogy a tüzszerészek idén eddig 28 bejelentést kaptak.
Január 19-én, a Fejér megyei Csókakőről kapták a telefonhívást a Magyar Honvédség tüzszerészei, hogy a Móri úton található egyik családi ház kertjében, földmunkálatok közben, több, a második világháborúból visszamaradt robbanószerkezetet találtak. A Zsolnay Gábor főhadnagy vezetésével helyszínre érkezett tüzszerész járőr, a terület átvizsgálása során egy 82 milliméteres aknavetőgránátot, egy 40 milliméteres páncéltörőgránátot és egy 82 milliméteres aknavetőgránát-stabilizátort talált. A veszélyes szerkezeteket a közelben kijelölt helyen megsemmisítették.
A Komárom-Esztergom megyei Esztergomban, a város határában található gépjármügyár bejáratának közelében, a 1117. számú főúton egy második világháborús aknát találtak. Legalábbis erről szólt a bejelentés, amelyet a honvédség tüzszerészei január 22-én kaptak. A Pásztor István főtörzsőrmester vezetésével helyszínre küldött járőr azonban megállapította, hogy „mindössze” egy gyakorló akna került elő, amely robbanószerkezetet nem tartalmazott. A szerkezet a tüzszerészek a központi gyüjtőbe szállították.
Január 24-én a Bács-Kiskun megyei Soltról értesítették a Magyar Honvédség tüzszerészeit, hogy a Duna parton több, feltételezhetően, a második világháborúból visszamaradt robbanószerkezetet találtak az arra járók. A Szabó Tamás törzsőrmester vezetésével helyszínre érkezett járőr valóságos arzenálra bukkant a megjelölt helyen: több tucat, különböző ürméretü aknavető-, és páncéltörőgránátot találtak. A veszélyes szerkezeteket a tüzszerészek a központi gyüjtőbe szállították.