A 26. héten, azaz június 28. és július 4. között hetven bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred ügyeletére. A szakembereknek ezek közül huszonegy esetben soron kívül kellett intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül emberéletet veszélyeztettek.
Hadházi Edina szakaszvezető, az alakulat felderítő részlegének munkatársa elmondta azt is, hogy a tüzszerészek idén eddig összesen 1111 bejelentést kaptak.
A felújítás alatt álló Margit-hídhoz kellett kivonulniuk június 29-én a Magyar Honvédség tüzszerészeinek. A munkálatok közben ugyanis több, a második világháborúból visszamaradt robbanószerkezetet találtak a munkások. Az Érsek János törzsőrmester vezette járőr a helyszínen összesen hat darab 75 milliméteres, német gyártmányú, páncéltörő lőszert, valamint egy 120 milliméteres tüzérségi lövedék stabilizátor szárnyát találta meg, melyeket a központi gyüjtőbe szállítottak.
Ugyanezen a napon Somogy megyei Nagybajomban is akadt dolga az Érsek János törzsőrmester vezette tüzszerész járőrnek. A Kossuth Lajos utcában található Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola udvarán, földmunkálatok közben, ugyanis egy 76 milliméteres repeszlőszert találtak. A veszélyes szerkezetet a tüzszerészek a központi gyüjtőbe szállították.
Szintén június 29-én Celldömölkre is ki kellett vonulniuk a tüzszerészeknek, mivel a Széchenyi utcában található egykori szovjet temetőben, exhumálás közben, egy két darab világháborús kézigránát és mintegy két kilogrammnyi, 7,62 milliméteres gyalogsági lőszer került elő. Az Érsek János törzsőrmester vezette járőr a megtalált világháborús eszközöket a központi gyüjtőbe szállította.
Június 30-án, a Pest megyei Szigetújfalun, a Buda közben árokásás közben bukkantak világháborús robbanószerkezetre. Legalábbis ezt hitték a munkások, akik természetesen azonnal értesítették a Magyar Honvédség tüzszerészeit. A Zsolnay Gábor főhadnagy vezette járőr a helyszínen viszont megállapította, hogy mindössze egy, robbanószerkezethez nagyon hasonlító rozsdás vasdarab került elő. A szaknyelven nem robbanótestnek hívott „leletet” a tüzszerészek elszállították a helyszínről.
Ugyanezen a napon a Fejér megyei Seregélyesről is érkezett egy telefonhívás a tüzszerész ügyeletre. A bejelentés szerint, a Bethlen Gábor utcában, árokásás közben világháborús bombát találtak. A Kiss Henrik törzsőrmester vezetésével helyszínre küldött járőr megállapította, hogy egy szovjet gyártmányú, száz kilogrammos, FAB–100-as típusú rombolóbomba került elő, amelyet a közelben kijelölt helyen megsemmisítettek.
Július 3-án a Fejér megyei Csákvár és Lovasberény között, a két település közötti tájvédelmi terület határán, egy jelzőtábla tövében bukkantak világháborús eszközökre az arra járók. A Strak Vince törzsőrmester vezetésével helyszínre küldött járőr összesen három kilogrammnyi vegyes gyalogsági lőszert, valamint két kézigránátot talált a megjelölt területen. A robbanószerkezeteket a központi gyüjtőbe szállították.