Meglátszik a tűzszerészek munkáján is, hogy az elmúlt napokban, hetekben szinte az egész országban leesett és megmaradt a hó. A 49. héten, azaz december 6–12. között ugyanis már csak tíz bejelentést kaptak. Ezek közül hat esetben kellett soron kívül intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül emberéletet veszélyeztettek.
Szalai Attila zászlós, az alakulat felderítő tüzszerésze elmondta azt is, hogy a tüzszerészek idén eddig összesen 2087 bejelentést kaptak.
Mint arról már beszámoltunk, két egymást követő napon, két, amerikai gyártmányú rombolóbombát találtak a Dunán, a budafoki gázlónál. December 6-án egy 500 kilogrammos, másnap pedig egy egy tonnás, a második világháborúból visszamaradt robbanószerkezet került elő a vízből, a meder kotrása közben. A robbanószerkezeteket csak hadihajókról tudták a tüzszerészek megközelíteni. A bombák gyújtószerkezeteit a tüzszerész járőrparancsnokok a helyszínen kiszerelték, majd az újpesti hadikikötőben megsemmisítették. A bombatesteket pedig a központi gyüjtőbe szállították.
December 8-án a Bács-Kiskun megyei Tiszakécskére kellett kivonulniuk a tüzszerészeknek. A bejelentés szerint, a Széphalmi dülőben, a földút szélesítése közben egy 82 milliméteres, szovjet gyártmányú aknavetőgránátra bukkantak a munkások. A veszélyes, második világháborús szerkezetet a Pásztor Norbert főtörzsőrmester vezette tüzszerész járőr a helyszínen megsemmisítette.
December 10-én a Komárom-Esztergom megyei Bokodon is akadt dolguk a Magyar Honvédség tüzszerészeinek, mivel fatelepítési munkálatok közben több, világháborús robbanószerkezetet is találtak. A kiküldött tüzszerész járőr a helyszín átvizsgálását követően két darab, 45 milliméteres, szovjet gyártmányú pálcagránátot, három darab, 75 milliméteres, német gyártmányú páncéltörő gránátot, két darab detonátort, valamint egy 57 milliméteres, ürméret alatti páncéltörő lövedéket talált. A veszélyes szerkezeteket a tüzszerészek a közelben kijelölt helyen megsemmisítették.