A 40. héten, azaz október 3–9. között 51 bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred ügyeletére. A tűzszerészeknek ezek közül 20 esetben soron kívül kellett intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül emberéletet veszélyeztettek. Hadházi Edina szakaszvezető, az alakulat felderítő főnökségének munkatársa elmondta azt is, hogy a tűzszerészek idén eddig összesen 2198 bejelentést kaptak.
Október 5-én Mátészalkáról érkezett a bejelentés a Magyar Honvédség tüzszerész ügyeletére, hogy a Kölcsey Ferenc téren, földmunkák közben, feltételezhetően világháborús robbanószerkezetek kerültek elő. A Vörös Mihály főhadnagy vezetésével helyszínre küldött járőr megállapította, hogy a munkások két darab, magyar gyártmányú Vécsey-kézigránátot találtak, amit a közelben kijelölt robbantási területen semmisítettek meg.
Október 6-án Seregélyesre riasztották a tüzszerészeket, mivel a 62-es számú főút mellett folyó földmunkák közben egy 76 milliméteres, szovjet gyártmányú páncéltörő gránátot találtak. A munkások a veszélyes, második világháborús robbanószerkezetet – hogy az ne akadályozza a munkájukat – felelőtlenül megfogták és egy villanyoszlopra tették. A Lakatos Sándor törzsőrmester vezette tüzszerész járőr a gránátot innen szállította el és semmisítette meg a közelben kijelölt helyen. A tüzszerészek szerint csak a szerencsének köszönhető, hogy a gránát nem robbant fel a mozgatás közben.
Ugyanezen a napon Várpalotára is ki kellett vonulniuk a tüzszerészeknek, mivel a Thury vár pincéjében, felújítási munkálatok közben egy magyar, gyártmányú, Vécsey-kézigránátot találtak, amit a Kiss Henrik törzsőrmester vezetésével helyszínre küldött tüzszerész járőr a közelben kijelölt helyen semmisített meg.
Október 7-én Lepsényből, a Mártírok útjáról értesítették a tüzszerészeket, hogy a közterületen, több, feltételezhetően a második világháborúból származó lőszert találtak. A Kiss Henrik törzsőrmester vezetésével kiérkezett járőr összesen tizenhárom darab gyalogsági lőszert szállított el a területről.
Október 8-án Balatonalmádiban akadt dolguk a tüzszerészeknek, a Gábor Áron úton ugyanis – földmunkák közben – egy világháborús robbanószerkezetnek látszó tárgy került elő a földből. Mint azt a Kiss Henrik törzsőrmester vezette járőr megállapította, hogy a fémdarab egy 40 milliméteres gránát hüvelye, amely nem tartalmaz robbanószerkezetet. A szaknyelven „nem robbanótestnek” nevezett eszközt a tüzszerészek a központi gyüjtőbe szállították.