A 46. héten, azaz november 14–20. között 51 bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred ügyeletére. A tűzszerészeknek ezek közül 19 esetben soron kívül kellett intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül emberéletet veszélyeztettek. Szalai Attila zászlós, az alakulat felderítő tűzszerésze elmondta azt is, hogy a tűzszerészek idén eddig összesen 2525 bejelentést kaptak.
November 14-én Soltról hívták a tüzszerészeket. A bejelentés szerint a Vörösmarty utcában, egy családi ház hátsó udvarán, kerti munkák közben több, feltételezhetően a második világháborúból származó robbanószerkezet került elő. A Strak Vince főtörzsőrmester vezetésével helyszínre küldött tüzszerészjárőr a terület átvizsgálása során három darab 42 mintájú kézigránátot, egy darab KG–42-es típusú kézigránátot, valamint tíz darab 8 milliméteres gyalogsági lőszert talált. A veszélyes robbanószerkezeteket a tüzszerészek a közelben kijelölt robbantási területen semmisítették meg.
November 15-én a főváros IV. kerületében, a Rózsa utcában akadt dolguk a Magyar Honvédség tüzszerészeinek. Gázvezeték-fektetés közben ugyanis több világháborús robbanószerkezetet találtak a munkások a földben. A Hadházi Sándor zászlós vezette járőr két darab 36 mintájú kézigránátot, valamint 5,5 kilogramm vegyes gyalogsági lőszert szállított el a helyszínről.
November 17-én Dunaföldvárra riasztották a tüzszerészeket, mivel a Duna-parton, az egyik kikötött hajó közelében egy 37 milliméteres légvédelmi repeszlőszerre bukkantak. A veszélyes szerkezetet a Szabó Tamás főtörzsőrmester vezette járőr szállította el a helyszínről, majd a közelben kijelölt helyen megsemmisítette. A tüzszerészek munkájának ideje alatt a környéket le kellett zárni.
November 18-án Tahitótfaluból érkezett a bejelentés, hogy a vízmü védterületén, földmunkák közben egy 85 milliméteres, páncéltörőgránát került elő. A veszélyes, második világháborús robbanószerkezetet az Érsek János törzsőrmester vezette tüzszerészjárőr a központi gyüjtőbe szállította.