Kiválóan felkészült katonai légi kutató-mentők tartottak látványos bemutatót a rendőrség legkiválóbb baleseti helyszínelőinek szeptember 13-án Szolnokon. Azt mutatták be, hogy mi történik akkor, ha lezuhan egy helikopter.
Szolnokon rendezte meg a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság baleset-megelőzési bizottsága a II. baleset-helyszínelői verseny országos döntőjét. A háromnapos versenyre az ország 19 megyéjéből és a Budapesti Rendőr-főkapitányság állományából érkeztek csapatok: összesen százhúszan versenyeztek a legjobbaknak járó díjakért. Az országos bajnokság több helyszíne közül az egyik az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis volt, ahol a versenyzőknek természetesen egy helikopteres légi baleset helyszínelését is el kellett végezniük. Az országos döntőt Lamos Imre dandártábornok, a helikopterbázis parancsnoka is megnézte, sőt egy versenyen kívüli látványos bemutatóval is meglepte az ország legjobb baleseti helyszínelőit: „légi katasztrófát idézett elő” a reptéren.
A feltételezett helyzetben az egyik helikopterük egy kiképzési feladat végrehajtása közben meghibásodott, ezért kényszerleszállást kellett végrehajtania. A géppel a rádiókapcsolat megszakadt, a balesetről polgári személyek értesítették a rendőröket. A szemtanúk elmondták, hogy a gép már a levegőben füstölt, és két ejtőernyőst láttak kiugrani belőle. Az Országos Rendőr-főkapitányság központi ügyelete a történtekről értesítette a szolnoki bázist, ahonnan pillanatokon belül a baleset helyszínére érkezett a légi kutató-mentő készültségi szolgálat helikoptere. A forgatókönyv szerinti erdős terepen azonban a gép nem tudott leszállni, ezért az egészségügyi szakszemélyzet, illetve a helyszín elsődleges átvizsgálását és biztosítását végző ejtőernyősök drótkötélen ereszkedtek le a súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett gépparancsnokhoz. Állapotát stabilizálták, majd átadták a sérültet a mentőknek. Közben megérkeztek a tüzoltók is − nekik volt köszönhető, hogy a helikopter nem robbant fel. Magyarország területén két helyszínen, az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison és az MH Pápa Bázisrepülőtéren állnak állandó készenlétben kutató-mentők. A helikopter személyzetén kívül a 24 órás szolgálatot ellátó csoportot két ejtőernyős kutató-mentő altiszt, egy egészségügyi tiszt vagy altiszt és egy földi mechanikus alkotja. Az elmúlt években légi balesethez a szlovák An-26-os hejcei lezuhanásakor riasztották őket, de részt vettek a kolontári vörösiszap-katasztrófa sérültjeinek Budapestre szállításában, és a nagy hó miatt megközelíthetetlen falvakból is a katonai kutató-mentők vitték a betegeket dialízisre a kórházba.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
A közelmúltban számoltunk be lapunkon Brunei H145M rendeléséről, most pedig folytatódik a sor Belgiummal: az újabb beszerzés hírét a Párizsban megrendezett Eurosatory védelmi és biztonsági kiállításon jelentették be.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
2006. március 21-én nagyszabású eseményre, a Magyar Légierő első öt JAS 39 Gripenjének (3 C és 2 D változat) érkezésére várták a sajtó képviselőit a Kecskeméti Repülőbázison. A repülőgépeket a Magyar Légierő négy, illetve a Svéd Légierő három hajózója repülte hazánkba. A kétórás út a Svéd Védelmi Beszerzések Hivatalának linköpingi területéről indult.