A 22. héten, azaz május 27. és június 2. között 71 bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred ügyeletére. A szakembereknek ezek közül 23 esetben soron kívül kellett intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül veszélyeztették az emberi életet.
Baranyai Zoltán zászlós, az alakulat kommunikációs részlegének munkatársa elmondta azt is, hogy a tüzszerészek 2013-ban eddig összesen 974 bejelentést kaptak.
Május 29-én Cecéről érkezett a riasztás a tüzszerészügyeletre, hogy a Köztársaság úton található nyúltelepen, az építkezésre hozott földben világháborús robbanószerkezeteket találtak. A Lődi Antal szakaszvezető vezetésével helyszínre küldött járőr megállapította, hogy a földkupacban egy 7,5 centiméteres, német gyártmányú páncéltörő gránát, valamint egy 8 milliméteres karabélylőszer volt. A robbanószerkezeteket a tüzszerészek a központi gyüjtőbe szállították.
Ugyanezen a napon Letenyén is akadt dolguk a Magyar Honvédség tüzszerészeinek: a Petőfi Sándor úton, az egyik ház előtt, az árokban, földmunkák közben egy 82 milliméteres, szovjet gyártmányú aknavetőgránátot találtak. A robbanószerkezetet a Lődi Antal szakaszvezető vezette tüzszerészjárőr szállította a központi gyüjtőbe.
Május 31-én Gánt és Vérteskozma között, a vízelvezető árok építése közben húsz darab, 82 milliméteres, szovjet gyártmányú aknavetőgránátra bukkantak a munkások. Az azonnal a helyszínre siető tüzszerészek – Horváth Csaba őrnagy, járőrparancsnok vezetésével – a robbanószerkezeteket a központi gyüjtőbe szállították.
Ugyancsak május utolsó napján Budapesten, a IX. kerületben található labdarúgó-stadion építése közben került elő egy második világháborús robbanószerkezet, amelyről a Kiss Henrik törzsőrmester vezette tüzszerészjárőr megállapította, hogy egy 82 milliméteres, szovjet gyártmányú aknavetőgránát. Mivel a robbanótest szállítható állapotban volt, a tüzszerészek a központi gyüjtőbe vitték.