A 26. héten, azaz június 24−30. között 50 bejelentés érkezett az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred ügyeletére. A szakembereknek ezek közül 18 esetben soron kívül kellett intézkedniük, mivel az előkerült robbanószerkezetek közvetlenül veszélyeztették az emberi életet.
Baranyai Zoltán zászlós, az alakulat kommunikációs főnökségének munkatársa elmondta azt is, hogy a tüzszerészek 2013-ban eddig összesen 1 186 bejelentést kaptak.
Június 25-én Taktakenézről érkezett a hívás a tüzszerészügyeletre, hogy a Kultúrház utcában, közterületen, árokásás közben két darab világháborús aknát találtak. A Bukta Balázs százados vezetésével helyszínre küldött járőr megállapította, hogy a TMI-42 típusú aknák nem tartalmaznak gyújtószerkezetet. A robbanótesteket a tüzszerészek a központi gyüjtőbe szállították.
Ugyanezen a napon Debrecenben is akadt dolguk a Magyar Honvédség tüzszerészeinek. A Görgey úton, egy kisbolt felújítása során egy F-1-es típusú, szovjet gyártmányú kézigránát került elő, amit a Lakatos Sándor főtörzsőrmester vezette járőr a központi gyüjtőbe szállított.
Június 26-án a balatonfőkajári motorversenypálya építése közben egy AO-20 típusú, szovjet gyártmányú bombára bukkantak a munkások. A veszélyes, második világháborúból visszamaradt robbanószerkezetet az Érsek János törzsőrmester vezette tüzszerészjárőr a helyszínen megsemmisítette.
Június 27-én a harkai vasútállomásra kellett kivonulniuk a tüzszerészeknek, mivel a vágányok között világháborús robbanószerkezetet találtak. Az Érsek János törzsőrmester vezette járőr a helyszínen megállapította, hogy a veszélyes robbanótest egy 50 milliméteres szovjet aknavetőgránát, amit a tüzszerészek a közelben kijelölt robbantási területen megsemmisítettek.
Június 28-án Tökölről kapták a bejelentést a tüzszerészek, hogy a településen átmenő gázvezeték közelében egy 8,8 centiméteres, német gyártmányú repeszgránátot találtak. A robbanószerkezetet az Érsek János törzsőrmester vezette tüzszerészjárőr a közelben kijelölt robbantási területen semmisítette meg.