A nyelvi és a fizikai felmérés mellett az Amerikai Egyesült Államok hadseregében használatos kiképzési módszerek megtapasztalása az egyik fő célja annak az IMET-tábor névre keresztelt egyhetes összevonásnak, amelyet harmadik alkalommal rendeztek meg Tatán, az MH 25. Klapka György Könnyűlövészdandárnál.
A tábort azoknak a tiszteknek és tiszthelyetteseknek szervezik, akiket a közeljövőben az USA-ban kívánnak beiskolázni. Az IMET (International Military Education and Training) az Egyesült Államok évek óta müködő programja, melyet a világ számos országának hadserege számára tettek elérhetővé. A program azokat a kiképzéseket finanszírozza, melyeket külföldi résztvevők számára szerveznek a tengerentúli országban. Hazánk évente másfélmillió dollárnál is többet kap erre a célra, s ebből az összegből mintegy 120 magyar tiszt és tiszthelyettes vehet részt különféle kurzusokon – mondta el Kácsor István nyugállományú alezredes, a Honvéd Vezérkar vezérkari irodájának IMET-referense.

Augusztus 28. és szeptember 1. között több mint ötven tiszt és tiszthelyettes vett részt a tatai összevonáson. A szervezők ezúttal is nagy hangsúlyt fektettek a tereptan kiképzésre, valamint a fizikai állóképesség és a nyelvi felkészültség fejlesztésére. Ennek érdekében a terepen történő kiképzések előtt minden nap több órás, kemény testnevelés foglakozáson izzasztották meg a résztvevőket. Az órákat minden esetben olyan kiképzők vezették, akik már maguk is legalább egy amerikai kurzuson részt vettek, így megismertethették az állományt az USA hadseregében alkalmazott kiképzési módszerekkel is.

Kácsor alezredestől megtudtuk, hogy a tábor végén minden résztvevővel anonim kérdőívet töltettek ki, melynek kiértékelés utáni tapasztalatait a következő táborban szeretnék felhasználni. A Honvéd Vezérkar, illetve az USA magyarországi nagykövetségének védelmi együttmüködési irodája (Office of Defence Cooperation – ODC) ugyanis minden évben kétszer szervez hasonló tábort. Kósa Sándor ezredes, a tatai dandár törzsfőnöke érdeklődésünkre elmondta: megtisztelő, hogy az alakulatnál szervezik meg az IMET–táborokat. Hiszen mindez azt bizonyítja, hogy a laktanya, a helyőrségi gyakorlóterek, valamint dandárnál szolgáló – az USA-ban végzett – kiképzők tökéletesen alkalmasak erre a feladatra.