A német-magyar szárazföldi erők együttműködése részeként Magyarországra érkezett Björn F. Schulz dandártábornok, a Bundeswehr Páncélos Iskola parancsnoka, aki május 24-én a tatai MH Klapka György 1. Páncélosdandárhoz látogatott.
A 2019-es együttműködés óta, évről évre a német Bundeswehr Páncélos Iskola aktuális parancsnoka látogatást tesz a tatai dandárnál. Idén Björn F. Schulz dandártábornokot és a német delegációt Kása István ezredes, az MH Klapka György 1. Páncélosdandár törzsfőnöke, valamint Horváth Sándor alezredes, az alakulat alárendeltségében lévő vitéz Tarczay Ervin 11. Harckocsizászlóalj parancsnoka fogadta.
A látogatás egy rövid megbeszéléssel kezdődött, melyben a német fél tájékoztatást kapott a magyar honvédelmi és haderőfejlesztési programról, valamint a dandáron belül zajló infrastrukturális fejlesztésekről is. Ezt követően a laktanyán belül megtekinthették a Leopard 2A4 HU harcjármű javítóhangárját, bepillantást nyerhettek a harckocsizászlóalj különböző hangárjaiba, ahol egyebek mellett felszállhattak egy T-72-es harckocsira is. Végezetül megismerhették a BT-46-os szimulációs eszközöket, amelyek segítségével a katonák gyakorolhatják a Leopard 2A4 HU harcjármű használatát.
A nap második felében a német páncélos iskola katonái megtekintették a Bakonyban zajló Brave Warrior 2023 többnemzeti gyakorlatban résztvevő harci eszközöket. Az újmajori bázison (Camp Croft) a német katonákat Tóth István ezredes, a dandár parancsnoka fogadta. A felsorakozott harcjárművek környezetében honvédelmi miniszteri elismerésben részesítették Torsten Doberas törzszászlóst, miután huzamosabb időn át segítette a Leopard 2A4 HU harcjármű magyar személyzetének kiképzését.
Horváth Sándor alezredes érdeklődésünkre elmondta: nagyon jó az együttműködés a két fél között. A német Bundeswehr Páncélos Iskolában jelenleg is több – lövész, tüzér, harckocsizó – szakirányon tanuló magyar altiszt és tiszt van. „Ők a jövőbeli új eszközökkel felszerelt zászlóaljban kiemelt, fontosabb feladatokat fognak ellátni” – hangsúlyozta az alezredes.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
A közelmúltban számoltunk be lapunkon Brunei H145M rendeléséről, most pedig folytatódik a sor Belgiummal: az újabb beszerzés hírét a Párizsban megrendezett Eurosatory védelmi és biztonsági kiállításon jelentették be.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
Mi történt azon a napon? Ha a Nap egy bizonyos szögből sütött a kecskeméti légibázis betonjára, sokáig egy ezüstös csík emlékeztetett a 2008. április 17-i repülésre.