Orosz tankok idestova jó 30 éve képesek irányított rakétákat kilőni ágyújukból, az USA azonban még csak most kezd újra visszatérni az ilyenfajta fegyverek alkalmazásához. Egy új, irányított lövedék, az MRM KE/CE (Medium Range Munition Kinetic Energy/Chemical Energy) számos sikeres próbán van túl. A legutolsóban egy amerikai M1 egy MRM CE lövedékkel eltalált egy tőle 8600 méterre haladó T-72 tankot.
Még 1968-ban rendszeresített az USA egy új könnyü harckocsit, a Sheridant, amely a 152 mm-es ágyújából képes volt irányított rakétákat indítani. A Shillelagh rakéta, amely 2000 méteres hatótávval rendelkezett, egyáltalán nem volt sikeres, a Vietnamba küldött Sheridan tankok pedig egyáltalán nem hordozták.A volt Szovjetunió 1970-ben rendszeresítette a 125 mm-es ágyúkkal rendelkező tankokhoz az irányított rakétákat. Az eddig rendszeresített hat különböző ilyen rakéta - amelyek közül az egyiket 2001-ben vezették be, egy további, hetedik pedig jelenleg még fejlesztés alatt áll - mind 5000 méteres hatótávval és kumulatív töltettel rendelkeztek, rendelkeznek.

M1 tank csendélet
Az MRM KE/CE, mint neve is mutatja, két verzióban áll rendelkezésre. A KE lövedék csupán kinetikus energiát használ az ellenséges páncélos megsemmisítésére, míg a CE variáns kumulatív töltettel rendelkezik. A KE variáns GPS-t, milliméteres hullámhossztartományban dolgozó radart és lézert használ célja megtalálásához. Röviddel a becsapódás előtt egy kis rakétamotor tovább gyorsítja a lövedéket, így maximalizálják a lövedék páncéltörő képességét. A CE variáns ehhez képest egyszerü szerkezet, csupán lézerrel vezetik rá a célra.

MRM KE - olyan okos, mint amennyire erős
Jelenleg az M1 tankok 120 mm-es ágyúikkal 4000 méterre lévő célokat tudnak eltalálni kumulatív lövedékkel. A felderített és azonosított ellenséges jármüvek zöme ezen távolságon belül esik. A jövőben, elsősorban a robotrepülőgépeknek köszönhetően, a célokat nagyobb távolságokból is azonosítani lehet, s ezek leküzdéséhez már szükség lesz az MRM KE/CE lövedékre.