A 2005 óta folyó puhatolózó tárgyalások eredményeként megegyezés jött létre a F-35-öt gyártó Lockheed Martin és az egyik legmodernebb, hajó és statikus célok elleni rakétát előállító norvég Kongsberg között. Az együttműködés során a Kongsberg NSM (Naval Strike Missile) rakétáját integrálnák a F-35 fegyverarzenáljába, s Joint Strike Missile-ként (JSM) vezetnék be a piacra. A közelmúltban már két sikeres, pontosabban meg nem nevezett próbát is végrehajtottak a rakétával Kaliforniában. A tervek szerint az F-35 törzsön belüli függesztési pontjain két rakétát hordozhat majd, szükség szerint azonban külső pilonokra is függeszthető majd.
A 400 kg tömegü, 150 km-t meghaladó hatótávú és lopakodótulajdonságokkal is rendelkező NSM képességeit tekintve egy generációval az amerikai GM-8 Harpoon előtt jár. Célját GPS, inerciális navigációs rendszer és hőképalkotó segítségével találja meg, továbbá repülés közbeni adatkapcsolattal és automata célfelismerővel is rendelkezik. A robbanófej természetesen programozható.
Az NSM próbalövészeten
Az NSM F-35-re való integrálása növeli a típus esélyeit a küszöbönálló norvég repülőgéptenderen, mivel az NSM levegőből való alkalmazásának lehetősége az ország új vadászgépén Norvégia szívügye. A tender esélyeséről az a tény is sokat elárulhat, hogy az integrálás költségeit teljes egészében Norvégia és Ausztrália állja. Az utóbbi ország már csatlakozott a JFS programhoz (bár a szerződést folyamatosan bírálják), így érthető az elkötelezettsége, ám Norvégia még vár a szándéknyilatkozat aláírásával, sőt múlt évben meglehetősen rendhagyó módon felkérte a Gripen Internationalt a vadászgéptenderükön való részvételre. Mindenesetre attól függetlenül, hogy a Norvég Légierő a jövőben milyen gépet fog repülni, az NSM-nek az F-35-re való integrálása komolyan növeli a norvég rakéta exportesélyeit.