2023. 09. 22. péntek
Móric
: 387 Ft   : 363 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Afrika elátkozza az AK-47-est

Art of WAR  |  2007. 04. 20., 19:12

Napjainkban az AK-47-est Afrikában legalább annyira látják szívesen, mint a legsúlyosabb járványokat. Ez az állítás nemcsak a sajtóban és más médiában sűrűn emlegetett országok esetében (Szomália, Kongó, Szudán) igaz, hanem a többire is. A könnyű alkalmazhatóság, az igénytelenség révén pillanatok alatt közkedvelt kézifegyverré vált az afrikai fejlődő országok körében. A fegyver a törzsi villongásokat és leszámolásokat vérfürdővé változtatta. Kenyában például az elmúlt hat hónapban kb. 150 emberrel végzett az AK-47-es a villongások során. Az eddig tradicionális eszközökkel elkövetett bűncselekmények (állatlopás, földfoglalás stb.) nem mindig jártak sikerrel, de ha az olcsón beszerezhető AK-47-es van a kézben, akkor azt általában használják is, és annak van eredménye.

Az átkozott kézifegyver hatására kb. 50 000 ember kényszerült elhagyni az otthonát az elmúlt időszakban. Az AK-47 segítségével a helyi kormányok és a vezetés is könnyebben megingatható. Hiába a térségbe vezényelt több rendőr és katona, azok nem rendelkeznek kellő helyismerettel, a fegyveresek pedig igen. Így a helyi, AK-47-essel felszerelt csoportok könnyen borsot törhetnek az odavezényelt erők orra alá. Ennek eredményeként a karhatalmi erők mennek, a helyi fegyveresek maradnak, és folytatják erőszakos tevékenységüket. Ezen túl is vannak erőtlen próbálkozások az erőszakos fegyveres csoportok megtörésére. Volt rá példa, hogy a külföldről érkező segélyszállítmányok védelme érdekében helyi fegyveres csoportot fogadtak fel. Egyiket a másik ellen alkalmazták. Ezzel elértek ugyan egy fokkal jobb védelmet, de még így is hatékonyabban fosztogatnak a rossz oldalon álló fegyveresek, mert most fejsze és lándzsa helyett AK-47 van a kézben.     

A végkövetkeztetés az, hogy az AK-47 olcsó, Afrikának pedig kell, és veszik. A fegyverkereskedők gazdagodnak, a fejlődő országok pedig az éhínség és a járványok mellé kaptak még egy rákfenét: az AK-47-est.

A fegyver státusszimbólum. Akinek nincs, az nem is férfi

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Háború Művészetét a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 08. 15., 14:36
Azok a fiatalok, akik kifejezetten a Lynx páncélozott gyalogsági harcjárművek kezelői, toronylövészei, vagy ezekkel a harcjárművekkel harcba szállított lövészkatonák szeretnének lenni, bruttó 737 ezer forintos illetményt kapnak. Ezt Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter jelentette be augusztus 11-én, Szentesen.
2023-09-07 15:38:52
Ha érdekel a katonák élete és még nincs programod szombatra, akkor két helyen is tárt karokkal vár a Magyar Honvédség. Az MH Dánielfy Tibor 205. Légvédelmi Rakétaezred és az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár (MH BHD) is nyílt napot, illetve családi napot tart szeptember 9-én.
2023-08-08 11:33:57
A Magyar Honvédség két H145M helikoptere kirepült Szlovéniába, hogy az elmúlt időszak egyik legnagyobb természeti katasztrófája utáni mentési munkálatokat segítse - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) augusztus 7-én, hétfőn az MTI-vel.
   MÁSOK ÍRTÁK
2023. 09. 20., 11:09
Magyar fejlesztésű és magyar gyártású felszereléssel kívánjuk ellátni a Magyar Honvédséget – jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a NATO DIANA Innovációs Héten.
2023. 09. 19., 14:16
Interjú dr. Böröndi Gábor vezérezredessel, a Honvéd Vezérkar főnökével.
2023. 09. 18., 10:06
A legenda szerint, amikor egy hadifogságba esett német tiszt közelebbről is megnézhetett egy Sherman harckocsi-csoportosítást, azt mondta: „Egy Tigrisünk tíz ilyen harckocsival felér, csak az a baj, hogy Önöknek mindig van egy tizenegyedik.”
2023. 09. 15., 11:14
Az MH Klapka György 1. Páncélosdandár újonnan megnyílt toborzópontján várják azok jelentkezését, akik érdeklődnek a katonai pálya iránt és szívesen csatlakoznak az alakulathoz hivatásos vagy szerződéses katonaként, illetve polgári alkalmazottként.

  JETfly Magazin

Egy egészen friss hír nyugati szomszédunktól: a 2023. szeptember 20-i bejelentés értelmében Ausztria - hazánkhoz hasonlóan - szintén a brazil KC-390-es közepes, többfeladatú katonai szállító repülőgépet vásárolja meg.