A Raytheon Company végrehajtotta első kísérleteit egy mikrohullámú technikával működő fegyverrel kapcsolatban. A fegyver biztosítja repülőterek belső és külső körzetében a gépek zavartalan le- és felszállását, úgy hogy mikrohullámot bocsájt ki a repülők felé kilőtt rakéták irányába.
Mikrohullámú energia-impulzusok alkalmazásával a Raytheon cég kutatóinak sikerült több mérföld távolságból megsemmisíteniük egy vállról indított légvédelmi rakétát. A nagyenergiájú mikrohullámú (HPM) prototípus fegyver által kibocsátott nagyenergiájú impulzus áthatolt a rakéta fém részein keresztül és bejutott annak számítógépébe és irányítórendszerébe. Az energialökés elegendő volt ahhoz, hogy a másodperc töredéke alatt tönkretegye az elektromos szerkezeteket és összezavarja a számítógép memóriáit. A rakéta letért a cél felé mutató röppályájáról. A HPM technológia a Raytheon cég Vigilant Eagle („Éber Sas”) elnevezésü rendszerének központi elemét képezi. A rendszer feladata a repülőgépek védelmének biztosítása a vállról indítható rakéták, vagy hordozható légvédelmi rendszerek (MANPADS) ellen a fel- és leszállási müveletek alatt.
A mikrohullámú fegyverrendszer az ÉBER SAS (Vigiliant Eagle) nevet kapta. A rendszer próbájáról Mike Booen úr a Directed Energy Weapons, Raytheon Missile Systems igazgató-helyettese beszélt Tucsonban, Arizónában. "A Vigiliant Eagle nem csak a leghatékonyabb eszköz a vállról indítható rakéták megsemmísítésére, hanem tízszer olcsóbb is, mint a jelenlegi használatban lévő, vagy fejlesztés alatt álló hasonló célú rendszerek...", mondta.
A Vigiliant Eagle-t arra fejlesztették ki, hogy repülőterek körzetében telepítsék. Repülőgépre közvetlenül nem telepíthető, tehát nem viheti magával. A rendszer három egymással kapcsolatban lévő fő részből áll. A rakéta észlelő rendszer (MWS), egy vezérlő számítógép és egy mikrohullámú adó (HAT). Az MWS-t passzív infravörös érzékelők alkotják, melyek tornyokra, vagy magas épületekre vannak szerelve. Legalább két szenzornak kell egyidőben pozítív jelzést adnia, ahhoz, hogy a rendszer riasszon. A vezérlő számítógépnek kettős feladata van. Meghatározza a támadó rakéta helyzetét és parancsot ad helyes irányába történő sugárzásra, valamint jelzést ad a repülőtér biztonsági interfésznek, melyben meghatározza annak a helyét, ahonnan kilőtték a rakétát.
A Raytheon Company közel 80 000 főt alkalmaz világszerte. Székhelye Massatchussets államban, Waltham-ben van.

A mikrohullámú sugárzás tönkreteszi a rakéta irányító berendezéseit