Az orosz hadsereg szárazföldi erőinek állományában található harckocsik fele nem kell. Ezt nem más, mint a szárazföldi erők főparancsnoka, Alekszandr Posztnyikov vezérezredes jelentette ki. „Napjainkban, a hadsereg állományában mintegy húszezer, különböző típusú harckocsi található, de a reális mennyiség – ennek fele”, - mondta a főparancsnok.
2009 júliusában az orosz védelmi minisztérium azt a tájékoztatást adta, hogy a harckocsipark számát tizedére kívánják csökkenteni – kétezer darabra. Ennek megfelelően a harckocsi csapatok két önálló harckocsi dandárból és mintegy húsz harckocsi zászlóaljból fognak állni, állandó harckészültségben.
Posztnyikov elmondása alapján a szárazföldi erők hosszútávon háromféle zászlóaljba sorolhatók – nehéz, közepes és könnyü. A harckocsik és egyéb, nehéz páncélos eszközök tartoznak majd az első csoportba, a közepes zászlóaljak ereje elsősorban gyorsaságukban fog rejleni, míg a könnyü zászlóaljak feladata a deszant-felderítő müveletek végrehajtása lesz.
A vezérezredes ezen kívül kifejtette, hogy az orosz hadsereg számára nélkülözhetetlenek a modern harckocsik, amelyek leginkább hasonlítanak külföldi analógjaikhoz. A főparancsnok emlékeztetett arra, hogy a szárazföldi csapatok haditechnikai állományába 2010-ben 261 darab, T-90 típusú tank érkezik, amelyeket a védelmi minisztérium már megvásárolt. 2009 novemberében Oroszország elnöke, Dmitrij Medvegyev nyilatkozta, hogy a hadsereg 2010-ben mintegy 300 darab páncélos technikai eszközt fog kapni.
Napjainkban Oroszország egy új harckocsi fejlesztésén dolgozik, amely „objektum 195” vagy T-95 néven ismert. A projekt természetesen titkos, így a leendő harckocsi technikai jellemzőiről semmit nem lehet tudni.
Galéria: Az orosz szárazföldi erők parancsnoka szerint a harckocsi állomány fele szükségtelen
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
Pontosan két évvel ezelőtt bemutatkozó interjút készített Tőrös István dr. Bali Tamás ezredessel, aki akkor vette át az MH Kiss József 86. Helikopterdandár parancsnoki beosztását. Két év után ismét van miről beszélgetniük.