A thaiföldi szárazföldi erők azon döntése, miszerint mintegy 200 harckocsit szereznek be Ukrajnából, nem nyerte el mindenki tetszését. Elsősorban azok a katonák fejezték ki nemtetszésüket, akik jobban kedvelik a dél-koreai harckocsikat.
„Azok az egységek, amelyeknek az új harcjármüveket üzemeltetniük kell a jövőben, nem akarják az Ukrajna által gyártott harckocsikat, mivel azok automata-töltőrendszerrel vannak ellátva, amely megköveteli a harckocsitól, hogy újratöltéskor megszakítsa a mozgását (megálljon),” – mondta a hadsereg egy magát megnevezni nem kívánó képviselője.
„Ez hatalmas probléma lehet háborús körülmények között. Ez az, amiért az üzemeltetők előnyben részesítik a manuális töltésü rendszereket.”
A thaiföldi hadsereg a kiöregedett, amerikai gyártmányú M41A3 típusú harckocsik leváltására kíván beszerezni 200 új harcjármüvet. A végső választás során a dél-koreai K1, valamint az ukrán T92 Oplot maradt versenyben. A végül győztes ukrán harckocsi beszerzés mintegy 7 milliárd baht-ba kerül a thai államnak.
Az amerikai harckocsik a vietnámi háborúban való nemzetközi részvételt megelőzően, 1962-ben kerültek rendszeresítésre a thai hadseregben.
Az új harckocsikat négy zászlóalj fogja megkapni: a 4. harckocsi zászlóalj (Royal Guard) Bangkokban, a 8. harckocsi zászlóalj Nakhon Ratchasimában, a 9. harckocsi zászlóalj Phitsanulokban és a 16. harckocsi zászlóalj Nakhon Si Thammaratban.
Egy magas beosztású katonatiszt véleménye szerint a kiválasztásnál szerepet játszott az Ukrajnával meglévő korábbi kapcsolat.
A versenyben még megfontolásra javasolták az orosz T-90 és a német Leopard 2A4 típusú harckocsik beszerzését, azonban a német gyártmányút túl drágának találták.