A tervek szerint 2015-től az orosz szárazföldi erők állományában rendszeresítésre kerül egy új harckocsi típus, amely jelenleg feltételesen az „Armada” nevet viseli. A hírt Jurij Kovalenko altábornagy, az orosz védelmi minisztérium páncélos és gépjármű főcsoportfőnökség parancsnokának korábbi első helyettese közölte a sajtó képviselőivel. A későbbiekben az új harckocsi az orosz szárazföldi csapatok alapvető haditechnikai eszközévé válik.
„2015-től a fegyveres erők kötelékében megjelenik egy új harckocsi, alapvetően új harcászat-technikai jellemzőkkel, egy új lőszeradagoló automatikával, és új lőszerkivetővel”, - mondta Kovalenko egy, a T-90 típusú harckocsiról tartott kerekasztal beszélgetés során. Az Armada javadalmazásához 32 különböző rendeltetésü lövedék tartozik, illetve a harckocsi nagy erőssége, hogy az mozgásban is képes tüzelni.
A kerekasztal beszélgetés során Kovalenko további technikai adatokat nem közölt az Armada-val kapcsolatban. 2010 októberében orosz sajtóorgánumok arról írtak, hogy Oroszországban „Armata” kód alatt folyik egy „univerzális páncélozott platform” (alap harckocsi típus) fejlesztése, amely felváltja a mind müszakilag, mind gazdaságilag nehézségekkel küzdő „Objekt-195”, közismertebb nevén a T-95 harckocsi fejlesztését. Információk szerint az „Armata” könnyebb és olcsóbb lesz, ugyanakkor örökölni fogja a T-95 néhány technológiai újdonságát.
„Az „Objekt-195” fejlesztését a T-90 típusú harckocsi leváltására kezdték el fejleszteni, azonban 2010-ben az orosz védelmi minisztérium leállította a T-95 projekt finanszírozását annak bonyolultsága és magas ára miatt.
T-90A harckocsi bemutatója
2011 áprilisában vált ismertté, hogy az „Uralvagonzavod” ez év szeptemberében fogja bemutatni a T-90A modernizált változatát a T-90AM harckocsit. Az új harckocsi harcászat-technikai jellemzői egyelőre nem ismertek.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
Mi történt azon a napon? Ha a Nap egy bizonyos szögből sütött a kecskeméti légibázis betonjára, sokáig egy ezüstös csík emlékeztetett a 2008. április 17-i repülésre.