A Bullite nevű kiképzési segédeszközt a lőkészség fejlesztésére használják.
A Bullite egy lézerfényt kibocsátó, töltény alakú és nagyságú, standard átmérőjü kiképzési segédeszköz, melyet bármilyen típusú fegyverhez lehet használni (pisztoly, shotgun és gépkarabély). A megalkotás ötlete egy orvostól származik, aki az izraeli hadseregben teljesített szolgálatot.
A Bullite a lövés kiváltását szimulálja, amikor a fegyver ütőszege ráüt a csappantyúnak megfelelő érzékelőre. Amikor ez megtörténik, a töltény lézerfényt bocsát ki, és arra a pontra mutat, ahova a tényleges lövedék becsapódna. A célon lévő lézerpont láthatósága nappal 15 méter, éjszaka 270-300 méter.
A Bullite lézeres gyakorló lőszer nem tudja pótolni a valódi töltények hatását. Nincs hangja, torkolattüze és döreje. A kiáramló lőporgázok nem produkálnak hátralökő energiát. Használatával azonban nagyban növelhető a lőkészség és a találati valószínüség. Az sem elhanyagolható, hogy használatakor nincsenek speciális biztonsági rendszabályok, mint az éles lőgyakorlatoknál. A Bullite nem tartalmaz lőport, tehát kilőni nem lehet.
A Bullite részei (A - lézerfényvető lámpa, C - töltényhüvelynek megfelelő tölténytest, F - csappantyú)
A kiképzőtöltényt a benne lévő Advanced Intelligence Microprocessor müködteti, melyet a Rovatec™ cég gyárt. Ez az intelligens mikroprocesszor müködésének köszönhetően a lézersugár közvetlenül nem veszélyes a szemre.
A töltény egy lézerlámpát és egy akkumulátort (ezüst-oxid) tartalmaz. Egy Bullite 200 dollárba kerül (a 12-es shotgun verzió 240 dollárba). Az akkumulátor 10 000 lövés leadására képes. A gyártó ezenfelül egy év garanciát vállal, melybe beletartozik az akkumulátor cseréje is, ha szükséges.
A Bullite használata egy bemutatón
Technikai adatok (9 mm-es):
Hossza: 38 mm Átmérője: 9 mm Súlya: 9 g Elektronikai alkatrészek: mikroprocesszor Áramforrás: 3 db ezüst-oxid cella A fényforrás típusa: lézer Hullámhossza: 635-650 nm Kimeneti teljesítmény: ~ 5 mW Áramszükséglet: 3-4,5 V Áramfelvétel: <50 mA Színe: metálszínü
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |