A japán védelmi minisztérium műszaki kutató és fejlesztő intézete (TRDI) 2013. október 9-én mutatta be az általa fejlesztett, 105 mm-es löveggel ellátott MCV (Maneuver Combat Vehicle) manőverező harcjárművét. A bemutatóra a földi rendszerek kutatási központjában (Ground Systems Research Centre - GSRC) került sor, a Kagawa prefektúra területén található Sagamiharaban.
A 8x8 meghajtású harcjármü teljes mértékben megfelel a hadsereg által támasztott követelményeknek, úgymint a mozgékonyság, tüzerő, valamint szállítási lehetőség levegőben, földön vagy vízen egyaránt. Az MCV szállítását elsősorban a Kawasaki C2 típusú, katonai-szállító repülőgépekkel kívánják megoldani. A harcjármú a 26 tonnás harci tömeg mellett is képes 100 km/h-s sebesség elérésére.
Helyi médiák információja szerint az MCV-t a Mitsubishi Heavy Industries fogja gyártani, a Japán Szárazföldi Önvédelmi Erők (JGSDF) a tervek szerint a 2016-os költségvetési évben vehetik át az első harcjármüveket.
A JGDSF állományában jelenleg a 105 mm-es, „Type 74” típusú tarackok, valamint a 120 mm-es löveggel ellátott „Type 90” és „Type 10” típusú harckocsik állnak szolgálatban, amelyek azonban nem alkalmazhatóak minden terepviszonyon, illetve szállításuk nagyobb távolságokra csak nehéz szállító repülőgépekkel valósítható meg.
A harcjármü elsődleges fegyverzete egy 105 mm-es, huzagolt harckocsi ágyú csőszájfékkel. A másodlagos fegyverzethez tartozik egy 7,62 mm-es, valamint a tornyon elhelyezett 12,7 mm-es géppuska. A harcjármü számítógép vezérlésü tüzvezető rendszerrel van felszerelve. Nem kizárható, hogy az MCV-t Japán a jövőben alapként fogja használni több más, köztük egy 120 mm-es löveggel ellátott páncélozott harcjármü fejlesztéséhez.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
Mi történt azon a napon? Ha a Nap egy bizonyos szögből sütött a kecskeméti légibázis betonjára, sokáig egy ezüstös csík emlékeztetett a 2008. április 17-i repülésre.