2014. november 11. és 16. között került megrendezésre a China Air Show 2014 (hivatalos nevén: 10th China International Aviation and Aerospace Exhibition) légi és védelmi ipari kiállítás, amelyen több kínai légvédelmi rendszert is megtekinthettek az érdeklődők.
Az alábbiakban a bemutatott légvédelmi rendszerek rövid ismertetése olvasható:
Az FM–3000 közepes hatótávolságú légvédelmi rakétarendszert a China Aerospace Science Industrial Corporation (CASIC) mutatta be. A rendszer mobil, kerekes eszközökre szerelt elemei a következők: indítóállvány, rávezető radar és a vezetést-irányítást biztosító központ. Az elsődlegesen területvédelemre szánt légvédelmi rendszer képes a különféle repülőeszközök és levegőből érkező fenyegetések felderítésére és megsemmisítésére elektronikai ellentevékenység alkalmazásának viszonyai között is. Az alkalmazott fázisvezérelt lokátornak és aktív radar rávezetésnek köszönhetően a rendszer több célcsatornás.
A PL–9C kis hatótávolságú légvédelmi rakétarendszert az Aviation Industry Corporation of China PL-9Cfejlesztette ki. A rendszer hatásos megsemmisítési távolsága 400 – 8000 méter a 30 – 5000 méter közötti magassági tartományban. Az új légvédelmi rendszer három fő komponensét az AF902 tüzvezető központ, a 35mm-es légvédelmi gépfegyverek, valamint a négy rakétát kezelő indítóállványok alkotják. Az alkalmazott rakéták úgynevezett „fire-and-forget” rendszerüek, azaz passzív infravörös rávezetésüek. A rendszer – a gyártó ismertetése szerint – kiemelten hatásos a földközeli magasságon repülő merev és forgó szárnyas eszközök (beleértve a pilóta nélküli eszközöket is) ellen. A PL–9C rakétája a kínai vadászrepülőgépek (pl.: J–7, J–8 és JF–17) kis hatótávolságú légi harc rakétájaként is ismert.
A QW–19 közeli hatótávolságú hordozható légvédelmi rakétarendszer (man-portable air defence systems – MANPADS) szintén a CASIC terméke. Első ránézésre nagy hasonlóságot mutat a QW–18-assal, de valójában számos különbség jellemzi. Ezek leginkább a rakéta új digitális infravörös keresőjében jelenek meg (két sávos, jobb teljesítményü, termo-sziluett képet kereső), amelynek köszönhetően sokkal jobb lett a rakéta zavarvédelme. A rakéta feltehetően képes a szemből érkező légi célok elfogására is. A fejlesztések ezen iránya figyelhető meg más országok rakétái esetében is. A CASIC képviselője kiemelte, hogy a QW–19-es még fejlesztés alatt áll, és a rendszerbe állítás várható ideje egyelőre nem ismert.
A Sky Dragon 12 (Kínaiul: Tianlong 12) 8x8 tehergépjármü alvázra szerelt mobil légvédelmi Sky Dragon 12rakétarendszer a 2012-es China Air Shown debütált FK–1000 néven. A rendszert a Norinco fejleszti és gyártja. A Sky Dragon 12-n az orosz 9K22 Tunguska jellemző vonásai fedezhetők fel, ami nem is olyan meglepő a kínai hadiipar „másoló képességének” ismeretében. A tornyon középen található a fázisvezérelt lokátor, amit 12 darab (oldalanként 6-6) indításra kész rakéta vesz közre. A gyártó szerint a rendszer képes egyszerre több légi célt (merev-, forgószárnyas repülőeszközt, cirkáló rakétát és pilóta nélküli repülőeszközt) is megsemmisíteni maximálisan 12.000 méter távolságban 5000 méteres magasságig.
A CA/SA5 30 mm-es önjáró légvédelmi fegyver a China South Industries Group Corporation (CSCG) fejlesztése, szintén a 2012-es China Air Shown volt látható először SPAAG megnevezéssel. A jelenlegi név a továbbfejlesztett, exportképes változatra utal, amelynek alváza a ZBL–09 páncélozott harcjármü. A toronyra szerelt fegyverrendszer egy hat csövü gépfegyverből és összesen 4 darab (oldalanként 2 – 2) FN–6 légvédelmi rakétából áll. A légvédelmi gépfegyver maximális lőtávolsága 4.000 méter.