Feltéve, ha sikeresen leteszik az elméleti és gyakorlati vizsgát azok a hallgatók, akik az MH Altiszti Akadémia Acélkocka altiszt szakmai képzés keretén belül a harckocsizó szakirányt választották.
A technika új, a módszer a régi: a gyakorlati vizsga előtt a jelöltek annak rendje és módja szerint tételt húznak, majd miután kidolgozták a harcparancsot, megkezdődik a gyakorlati végrehajtás – első alkalommal modern Leopard harckocsikon. Az eszközök üzemeltetése teljesen más mentalitást és felkészültséget követel meg a vizsgázóktól, mint annak idején a T-72-es modell és ha sikerrel veszik az akadályt, akkor is kiképzés kiképzést követ majd, mert a professzionális szintet csak így lehet majd elérni. Nem is beszélve majd a tatai gyakorlótéren most látott 2A4-es típus helyett érkező 2A7-esekről, ami megint csak szinte generációs ugrást jelent majd a fekete barettsapkások részére.
Most azonban a vizsgabizottság (soraikban az MH Klapka György 1. Páncélosdandár, az MH Altiszti Akadémia és az MH Szárazföldi Parancsnokság szakértőivel) egyelőre még a jelen történéseit tartja szemmel. Az értékelés során arra is kíváncsiak például, hogy miként reagálnak a jelöltek egészen váratlan (már a menet során változtatott) szituációkra, illetve konkrétan az imitált ellenséges tüzérségi tűzre, ami arra készteti a két harcjárművet, hogy módosítson eredetileg kijelölt útvonalán.
Érdekesség, hogy nem csak egyik oldalon látni új technikát, hanem úgymond a másik részen is: a vizsgabizottság ugyanis először alkalmazta a vizsgán a MILES-rendszerhez hasonló, de annál fejlettebb SAAB BT46 kiképző-támogató rendszert. A modern technikai eszköz – amellett, hogy valós képet közvetít a harcjárművek és a képzeletbeli ellenség helyzetéről – képes virtuális akadályokat telepíteni a vizsgáztatók elé, illetve akár egy az egy elleni harckocsi harcban, vagy alegységek – alegységek elleni harcban is nagyban segíti a felkészülést, mivel képes a valósághű körülményeket szimulálni. Molnár Béla őrnagy, az MH Altiszti Akadémia alosztályvezetője elmondta: amellett, hogy a rendszer könnyen telepíthető, az utólagos elemzéssel akár új harceljárásrendet is ki lehet alakítani. Véleménye szerint a haderő modernizációjának sebességét figyelembe véve, ha ezek az eszközök esetleg kisebb alegységek szintjén is elterjednek, jelentősen növelhetik a kiképzés hatékonyságát, ezáltal pedig az egységek harcértékét is.
Az USS United States repülőgép-hordozót arra tervezték, hogy atomfegyverekkel megrakott bombázógépeket indítson fedélzetéről és ezzel megszűnjön a frissen önállóvá vált amerikai légierő nukleáris csapásmérési monopóliuma. Az USS United States azonban sohasem hagyta el a hajógyárat, mert közbeszólt a politika.
A szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon (SPIEF) a közelmúltban mutatták be a Szevasztopoli Állami Egyetem és a MoreAgroBioTech kutatási oktatási központ fiatal mérnökei által kifejlesztett tengeri drón, a Sargan prototípusát, amely nevét egy hosszú testű, hegyes orrú ragadozó hal után kapta.
Lengyel László alezredes vette át az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred parancsnoki beosztását ünnepi állománygyűlés keretében a budapesti Irinyi János laktanyában augusztus 30-án.
Az Egyesült Államok Hadseregétől nyert el megbízást az Airbus, az amerikai légierő kötelékében szolgáló, MEP (Mission Equipment Package) felszereléssel ellátott helikopterek korszerűsítésére.
A német ipar ma már a járműgyártástól a hadiiparig pontosan tudja, mekkora szerepet játszanak a magyarországi gyárak, a magyar szakmunkások és mérnökök, a magyar hozzáadott érték a német világmárkák globális sikerében.
Ha érdekel a katonák élete és még nincs programod szombatra, akkor két helyen is tárt karokkal vár a Magyar Honvédség. Az MH Dánielfy Tibor 205. Légvédelmi Rakétaezred és az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár (MH BHD) is nyílt napot, illetve családi napot tart szeptember 9-én.
2023-ban a Magyar Honvédség megalakulásának 175. évfordulója tiszteletére szeptember 16-17. között ismét megrendezik a HMFEST Hadikultúra és Military Fesztivált.
Azok a fiatalok, akik kifejezetten a Lynx páncélozott gyalogsági harcjárművek kezelői, toronylövészei, vagy ezekkel a harcjárművekkel harcba szállított lövészkatonák szeretnének lenni, bruttó 737 ezer forintos illetményt kapnak. Ezt Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter jelentette be augusztus 11-én, Szentesen.
A Magyar Honvédség két H145M helikoptere kirepült Szlovéniába, hogy az elmúlt időszak egyik legnagyobb természeti katasztrófája utáni mentési munkálatokat segítse - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) augusztus 7-én, hétfőn az MTI-vel.
Tibor Králik dandártábornok személyében új parancsnok vezeti a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokságot (HQ MND-C). A szlovák tábornok Denis Tretinjak horvát vezérőrnagyot váltotta a tisztségben július 31-én, hétfőn, a székesfehérvári Alba Regia laktanyában.
A napokban Budapestre szállított Leopard 2A4HU harckocsinak köszönhetően gyakorlativá vált a harckocsizó szakcsoportban tanuló honvéd tisztjelöltek képzése a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Honvédtisztképző és Hadtudományi Karán.
Magyar fejlesztésű és magyar gyártású felszereléssel kívánjuk ellátni a Magyar Honvédséget – jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a NATO DIANA Innovációs Héten.
A legenda szerint, amikor egy hadifogságba esett német tiszt közelebbről is megnézhetett egy Sherman harckocsi-csoportosítást, azt mondta: „Egy Tigrisünk tíz ilyen harckocsival felér, csak az a baj, hogy Önöknek mindig van egy tizenegyedik.”
Újabb mérföldkövet jelentő esemény a Szlovák Légierő F-16-os beszerzési programjában: 2023. szeptember 29-én repült az első, szlovák részre készült F-16V.