Az Orosz Föderáció sarkvidéki területeire szánt Pancir-SzA légvédelmi harcjármű (NATO-kódja SA-22 Greyhound) tesztjeit júniusban kezdik el – tájékoztatta a sajtót az orosz védelmi ipar illetékese.
A Győzelem napján is felvonult a Pancir-SzA
A Pancir-SzA sarkvidéki körülményekre optimalizált változat
A Pancir-SzA éleslövészettel egybekötött tesztjeit hamarosan megkezdik
A Győzelem Napja alkalmából rendezett parádé után két Pancir-SzA rendszert telepítenek a lőtérre és elkezdik az éleslövészettel egybekötött teszteket. A Pancir-SzA kimondottan a sarkvidéki klimatikus viszonyok közötti szolgálatra lett tervezve. Az alváz alapja a DT-30 Vityaz (Noble Knight), mely kettős lánctalppal rendelkezik és így az átlagos talajnyomás értéke mindössze 0,27 kg/cm 2 , mely kiemelkedő terepjáró képességet biztosít az eszköznek.
A DT-30PM üres tömege 29 tonna, hasznos terhelése 30 tonna, maximális sebessége normál úton 37 km/h, úszósebessége 4-58 km/h és a hatótávolsága 500 km. A meghajtásról dízelüzemű, 710 lóerős (522 kW) motor gondoskodik. Míg az energiaellátó rendszer és a segédberendezések beépülnek a DT-30PM elülső egységébe, a Pancir-SzA harci modul a hátsó egységre van szerelve, és egy olyan fegyvercsomagot tartalmaz, amely eltér a Pancir-Sz alapegységtől.
Az eredeti rendszer két oldalra szerelt 2A38 légvédelmi ágyúját három konténeres SAM váltotta fel a célkövető radar mindkét oldalán. Így a rendszer rakétakészletét 12-ről 18-ra emelték, mindkét oldalon kilenc darabbal. A célmeghatározó állomás helyzete változatlan maradt, a rakéták és a célkövető radar mögött található.
Viktor Gumennij altábornagy, az Orosz Légvédelmi Rakétaerők parancsnoka szerint a közeljövőben sor kerül a Pancir-SzA rendszerbe állítására.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
A Wizz Air nagy örömmel jelenti be, hogy mától négy új célállomásra is lehet jegyet foglalni Budapestről: Bilbaóba, Wrocławba, Gdanskba és Vilniusba júliustól közvetlen járatok indulnak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről.