2023. 03. 23. csütörtök
Emőke
: 390 Ft   : 362 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Putyin fenyegetésnek tekinti az amerikai rakétavédelmi rendszereket

Art of WAR  |  2016. 06. 13., 13:48

Oroszország semlegesíteni fogja az amerikai rakétavédelmi pajzs által képviselt fenyegetést.

"Az amerikai rakétavédelmi rendszer Európába telepített elemei egy újabb fegyverkezési verseny kialakulásához vezethetnek "– jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök hangsúlyozva, hogy Oroszország e fenyegetés semlegesítéséhez igazítja védelmi kiadásait.

 Az Egyesült Államok a múlt hónapban hozta működésbe egy szovjet érában létesült romániai katonai támaszponton a rakétapajzs 800 millió dolláros költséggel megvalósult elemeit mondván, hogy ezek az iráni rakéták és az úgynevezett "lator államok" elleni védelmet szolgálják. Putyin elnök szerint a rakétapajzs célja azonban az orosz nukleáris elrettentő képesség csorbítása.

Az orosz elnök közölte: „Ez nem egy védelmi rendszer, hanem az Egyesült Államok nukleáris stratégiai potenciáljának kiterjesztése a határszélekre, ez esetben Kelet-Európára. Akik a ballisztikus rakéták elleni védelmi rendszer telepítéséről döntöttek, eddig nyugalomban, békében és biztonságban éltek, most viszont Oroszországnak el kell gondolkodnia azon, hogy hogyan semlegesítse a biztonságát érő nyilvánvaló fenyegetéseket. A romániai helyszín, az Aegis ballisztikus rakétavédelmi rendszerrel ellátott amerikai hadihajók földközi-tengeri és más rakétavédelmi elemek Lengyelországba történt telepítését követően egy további lépés a nemzetközi biztonság merendítésére és egy új fegyverkezési verseny felé.”

Putyin hangsúlyozta, hogy Oroszország nem vesz részt ebben a fegyverkezési versenyben, de folytatja a szárazföldi haderő és a haditengerészet átfegyverzését, továbbá a jóváhagyott védelmi ráfordításokat olyan módon használja fel, hogy megőrizze a stratégiai erők jelen egyensúlyát.

Robert Work amerikai védelmiminiszter-helyettes nyilatkozatában kiemelte, hogy a rakétavédelmi pajzs nem az orosz rakéta-fenyegetés ellen irányul. Frank Rose amerikai fegyverzetellenőrzéssel és verifikálással foglalkozó helyettes külügyi államtitkár figyelmeztetett, hogy az iráni ballisztikus rakéták képesek elérni Európa egyes területeit, köztük Romániát is.

Putyin szerint a Washington által az európai rakétavédelmi pajzs kialakítása során folyton ürügyként hivatkozott, az Irán felől érkező nukleáris fenyegetés többé már nem vehető komolyan.

2018-ban a további, lengyelországi fejlesztést követően a teljes védelmi ernyő Grönlandtól az Azori-szigetekig fog kiterjedni.

A védernyő a ballisztikus rakéta világűrbe történő indítását érzékelő radarok működésén alapul. Az észlelést követően – a szenzorok adatai alapján – a rendszer kiszámítja a ballisztikus rakéta röppályáját, majd az atmoszférába történő visszatérés előtt megsemmisíti a támadóeszközt. Az elfogórakéták indítása hadihajókról vagy földi indítóállásokról történhet.

(Az eredeti cikket tudósította: Vladimir Soldatkin; írta: Dmitry Solovyov; szerkesztette: Lidia Kelly és Richard Balmforth)

Forrás: MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Háború Művészetét a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 02. 23., 15:10
Szerbiának erős hadseregre van szüksége, ellenkező esetben az ország három napon belül megsemmisülhetne, ezért a katonaság és a fegyveripar fejlesztésébe az év végéig további 700 millió eurót fektet Belgrád − közölte Aleksandar Vučić szerb köztársasági elnök az Abu-Dzabiban rendezett nemzetközi fegyverkiállítás apropóján.
2023. 02. 15., 09:21
Nem csak az új technológia fejlesztésére kell összpontosítanunk, hanem arra is, hogy a már meglévő technológiákat innovatív, újszerű módon alkalmazza a haderő a védelmi és támadó funkciókra.
2023. 02. 14., 09:11
A Duna vízén háromnapos kiképzés keretében tesztelte az MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandár harctámogató osztagának állománya február nyolcadikától a különleges műveleti képességfejlesztés keretében átépített, újonnan navigációs műszerekkel felszerelt Zodiac Pro 850 típusú hajókat.
2023. 02. 09., 10:25
Banglades ugyan a világ egyik legszegényebb országa, de a haditengerészet védelmi erőinek egyik legfontosabb része, mivel a nagy kiterjedésű Bengáli-öböl, az itt található fontos nemzetközi kikötők, haditengerészeti támaszpontok, valamint a területhez kapcsolódó gazdasági övezet védelméért is felelős.
2023-02-28 13:31:33
2023 februárjában megalakult a Védelmi Innovációs Kutatóintézet Nonprofit Zrt.-t (VIKI). Koncepciója szerint a VIKI a kettős hasznosítású, azaz polgári és katonai célra egyaránt alkalmazható technológiák feltérképezésére és annak védelmi célú hasznosításának támogatására hivatott.
   MÁSOK ÍRTÁK
2023. 03. 20., 13:40
Az MH II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred képességei fenntartásához és növeléséhez nélkülözhetetlenek azok a technikai eszközök, amelyek a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretén belül folyamatosan érkeznek az ezredhez.
2023. 03. 20., 13:15
Az Airbus érkezése várostörténeti jelentőséggel bír, a város gazdasága új szintre lépett.
2023. 03. 17., 14:03
Gépjármű vezetői kiképzésen vett részt a közelmúltban az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred logisztikai századának állománya, tábori körülmények között.
2023. 03. 16., 14:41
A szlovén parlament védelmi bizottsága jóváhagyta a fegyveres erők (SAF) hosszú távú fejlesztésére vonatkozó határozatot, amely korábbra tervezi a védelmi kiadások növelését – közölte a szlovén közszolgálati televízió március 8-án, szerdán.

  JETfly Magazin

Újabb friss hír az L-39NG kapcsán, hiszen az Aero Vodochody repülőgépgyár új gyártósort indított az új kiképző repülőgép számára. Az összeszerelő soron a repülőgép törzsét szerelik össze, a termelési kapacitása a tervek szerint évente legfeljebb 24 darab lesz és több mint 100 embert fog foglalkoztatni.