A Bundeswehr történetében először kerül sor német katonák harci feladatokra történő felkészítésére Izraelben. A tapasztalt német pilóták hat hetet töltenek Izraelben, amely során elsajátítják az izraeli gyártmányú Heron pilótanélküli repülőgépek alkalmazását. A Bundeswehr afganisztáni missziójában felderítő feladatokra fogja alkalmazni a Heronokat.
A német katonák kiképzésében az izraeli légierő képviselői mellett részt vesznek a gyártó cég, az Israel Aerospace Industries szakemberei is. Információk szerint jelenleg 20 fő képzése zajlik a zsidó állam területén. Március elejétől a német ISAF (International Security Assistance Force – Nemzetközi Biztonsági Közremüködő Erő) Afganisztánban állomásozó kontingense három darab Izraeltől vásárolt pilótanélküli repülőgép alkalmazását kezdi meg.
„Az izraeli védelmi erők képviselői már hajtottak végre felkészítést Németországban,- mondta az izraeli védelmi minisztérium képviselője. Német katonák azonban ezidáig nem vettek részt képzésben Izrael területén”.
Az a tény, hogy a II. Világháború befejezését követően 65 évvel olyan német katonákat képeznek ki Izraelben, akik a képzést követően egy muszlim ország területén fognak szolgálatot teljesíteni, bizonyíték a két ország egy új, magasabb szintü katonai együttmüködésére.
A Heron pilótanélküli repülőgépeket az Israel Aerospace Industries (IAI) gyártja együttmüködésben a Rheinmetall német védelmi konszernnel. 2009 őszén a német védelmi minisztérium lízingszerződést kötött az izraeli céggel mintegy 2 millió euró értékben, melynek értelmében három pilótanélküli repülőgépet használ a Bundeswehr az afganisztáni misszió során.
A német döntés elégedetlenséget váltott ki az EADS konszernnél, amely szintén arra számított, hogy megrendelést kap a német védelmi minisztériumtól az általa gyártott pilótanélküli repülőgépre.
Németország és Izrael katonai együttmüködését néhány arab ország nem ítéli meg kedvezően.