A Brit Királyi Haditengerészet vizsgálja annak lehetőségét, hogy léghajót vásároljon, amelyet a hadihajók utánpótlás ellátásában, valamint felderítő feladatok végrehajtásában hasznosítanának. A modern Zeppelin tesztjei az Egyesült Államokban zajlanak.
Információk szerint a léghajó három hétig képes a levegőben tartózkodni és mintegy 50 tonna teher szállítására képes, ami lehetővé teszi, hogy a tengeren tartózkodó hadihajókra szállítsanak sürgős utánpótlási anyagokat, eszközöket. A haditengerészet vizsgálja annak lehetőségét is, hogy a léghajókat a tengeri kalózok ellen alkalmazzák, mivel ezek fedélzetén 150 kommandóst tudnak célba juttatni a hozzájuk tartozó könnyü csónakokkal. A léghajók maximális sebessége eléri a 140 km/h-t, ami gyakorlatilag háromszorosa a legtöbb vízi jármü sebességének és több napig képes folytatni útját utántöltés nélkül.
A 60% hélium és 40% levegő keverékével müködő léghajók kevésbé lesznek sebezhetőek, mint voltak az I. világháborúban a hidrogénnel töltött német Zeppelinek.
Az eddig elvégzett tesztek azt mutatták, hogy a lövedékek és rakéták képesek úgy áthatolni a léghajón, hogy azok nem gyújtják be a gázkeveréket.
A léghajók várhatóan 60 millió angol fontba fognak kerülni, és azok akár pilótanélküli légijármüként is alkalmazhatóak lesznek.
Nem csak az új technológia fejlesztésére kell összpontosítanunk, hanem arra is, hogy a már meglévő technológiákat innovatív, újszerű módon alkalmazza a haderő a védelmi és támadó funkciókra.
A Duna vízén háromnapos kiképzés keretében tesztelte az MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandár harctámogató osztagának állománya február nyolcadikától a különleges műveleti képességfejlesztés keretében átépített, újonnan navigációs műszerekkel felszerelt Zodiac Pro 850 típusú hajókat.
Banglades ugyan a világ egyik legszegényebb országa, de a haditengerészet védelmi erőinek egyik legfontosabb része, mivel a nagy kiterjedésű Bengáli-öböl, az itt található fontos nemzetközi kikötők, haditengerészeti támaszpontok, valamint a területhez kapcsolódó gazdasági övezet védelméért is felelős.
Az amerikai haderő február 4-én megsemmisítette az Egyesült Államok légterében a pár nappal korábban felfedezett kínai léggömböt, amely az amerikai álláspont szerint hírszerző légieszköz, míg a kínai kormány eltévedt meteorológiai eszközről beszél.
2023 februárjában megalakult a Védelmi Innovációs Kutatóintézet Nonprofit Zrt.-t (VIKI). Koncepciója szerint a VIKI a kettős hasznosítású, azaz polgári és katonai célra egyaránt alkalmazható technológiák feltérképezésére és annak védelmi célú hasznosításának támogatására hivatott.
Szolnokon tárgyaltak a Regionális Különleges Műveleti Komponens Parancsnokság tagországainak haderőnemi parancsnokai, az MH Összhaderőnemi Különleges Műveleti Parancsnokság által rendezett eseményen.
„És te készen állsz?” – ezzel a szlogennel várja a katonai szolgálat iránt érdeklődőket a Magyar Honvédség. A nagyszabású, egész éves toborzókampány kezdete alkalmából rendezett sajtótájékoztatót 2023. február 13-án tartották meg a Bálnában.
A Magyar Honvédség hajmáskéri lőterén indította el Magyarország eddigi legnagyobb és leggyorsabb oktatócélú kutatórakétáját a BME Aerospace Team január 26-án.
Az MH II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred képességei fenntartásához és növeléséhez nélkülözhetetlenek azok a technikai eszközök, amelyek a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretén belül folyamatosan érkeznek az ezredhez.
Gépjármű vezetői kiképzésen vett részt a közelmúltban az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred logisztikai századának állománya, tábori körülmények között.
A szlovén parlament védelmi bizottsága jóváhagyta a fegyveres erők (SAF) hosszú távú fejlesztésére vonatkozó határozatot, amely korábbra tervezi a védelmi kiadások növelését – közölte a szlovén közszolgálati televízió március 8-án, szerdán.
Befejeződött az Airbus H225M típusú, közepes szállító helikopterek magyar katonai típusalkalmassági vizsgálata. A megrendelt tizenhat többcélú helikopterből kettőt ez év júliusában adnak át az Airbus Helicopters franciaországi, Marignane-i gyártó központjában.