A fehéroroszországi Baranovicsi repülőterén 2012. február 21-én hajtották végre a közepes, mintegy 100 km hatósugarú „Griff-1” névre keresztelt pilótanélküli repülőgép repülési tesztjét.
A repülési teszt során fehérorosz szakértők ellenőrizték a pilótanélküli repülőgép fel-és leszállási jellemzőit, stabilitását és irányíthatóságát. Az UAV 10 percet töltött a levegőben amely során, normál üzemmódon ellenőrizték a rendszereket.
Vlagyimir Lavrenjuk, a fehérorosz Goszkomvojenprom képviselője elmondta, hogy a Griff-1 30 kg teher hordozására (ez az érték 30%-kal több mint az előzetesen számított), valamint különféle harcászati feladatok végrehajtására képes. A pilótanélküli repülőgép a szükséges berendezések elhelyezése után fotó- és videofelvételek készítésére, valamint különféle (optikai-, infravörös-, rádiólokációs) felderítési feladatokra is kiválóan alkalmas. Ezen tulajdonságai mellet az UAV a légköri paraméterek mérésére is használható.
Szergej Guruljev, a fehérorosz Goszkomvojenprom képviselője a Griff-1 próbarepülését a fehérorosz fejlesztők sikerének nevezte, majd hozzátette, hogy a közeljövőben kerülhet sor a repülőgép maximális hatótávolságú tesztjeire.
Hírügynökségi információk szerint a Griff-1 mellett Fehéroroszország kis- és közepes hatótávolságú, miniatür pilótanélküli repülőgépek fejlesztésével is foglalkozik, valamint a Goszkomvojenprom keresi a megoldást függőleges fel- és leszállásra képes pilótanélküli gépek fejlesztésére is.
Szerbiának erős hadseregre van szüksége, ellenkező esetben az ország három napon belül megsemmisülhetne, ezért a katonaság és a fegyveripar fejlesztésébe az év végéig további 700 millió eurót fektet Belgrád − közölte Aleksandar Vučić szerb köztársasági elnök az Abu-Dzabiban rendezett nemzetközi fegyverkiállítás apropóján.
Nem csak az új technológia fejlesztésére kell összpontosítanunk, hanem arra is, hogy a már meglévő technológiákat innovatív, újszerű módon alkalmazza a haderő a védelmi és támadó funkciókra.
A Duna vízén háromnapos kiképzés keretében tesztelte az MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandár harctámogató osztagának állománya február nyolcadikától a különleges műveleti képességfejlesztés keretében átépített, újonnan navigációs műszerekkel felszerelt Zodiac Pro 850 típusú hajókat.
Banglades ugyan a világ egyik legszegényebb országa, de a haditengerészet védelmi erőinek egyik legfontosabb része, mivel a nagy kiterjedésű Bengáli-öböl, az itt található fontos nemzetközi kikötők, haditengerészeti támaszpontok, valamint a területhez kapcsolódó gazdasági övezet védelméért is felelős.
2023 februárjában megalakult a Védelmi Innovációs Kutatóintézet Nonprofit Zrt.-t (VIKI). Koncepciója szerint a VIKI a kettős hasznosítású, azaz polgári és katonai célra egyaránt alkalmazható technológiák feltérképezésére és annak védelmi célú hasznosításának támogatására hivatott.
Szolnokon tárgyaltak a Regionális Különleges Műveleti Komponens Parancsnokság tagországainak haderőnemi parancsnokai, az MH Összhaderőnemi Különleges Műveleti Parancsnokság által rendezett eseményen.
„És te készen állsz?” – ezzel a szlogennel várja a katonai szolgálat iránt érdeklődőket a Magyar Honvédség. A nagyszabású, egész éves toborzókampány kezdete alkalmából rendezett sajtótájékoztatót 2023. február 13-án tartották meg a Bálnában.
Megalakult az első állandó amerikai helyőrség Lengyelországban március 21-én. A 13 katonából és 140 civil munkatársból álló egység az Egyesült Államok Lengyelországba telepített erőinek logisztikai és infrastrukturális támogatását fogja biztosítani.
„High-tech hadsereg, átalakítások, fejlesztések a Magyar Honvédségben” címmel tartott előadást felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatóknak dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnöke Veszprémben, a Pannon Egyetemen, március 22-én, szerdán.
Az MH II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred képességei fenntartásához és növeléséhez nélkülözhetetlenek azok a technikai eszközök, amelyek a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretén belül folyamatosan érkeznek az ezredhez.
Újabb friss hír az L-39NG kapcsán, hiszen az Aero Vodochody repülőgépgyár új gyártósort indított az új kiképző repülőgép számára. Az összeszerelő soron a repülőgép törzsét szerelik össze, a termelési kapacitása a tervek szerint évente legfeljebb 24 darab lesz és több mint 100 embert fog foglalkoztatni.