Iráni katonai repülőgépek tüzet nyitottak egy, a Perzsa-öböl felett, nemzetközi légtérben felderítő repülést végrehajtó amerikai pilóta nélküli repülőgépre. George Little, a Pentagon hivatalos képviselője elmondta, az UAV nem sérült meg és szerencsésen visszatért a kiindulási bázisra. Az incidens 2012. november 1-jén történt, amelyről értesítették Barack Obama elnököt, Leon Panetta védelmi minisztert, valamint az Amerikai Kongresszus vezetőit.
Az amerikai katonai vezetés tájékoztatása szerint az MQ Predator típusú pilóta nélküli repülőgépre két, az Iráni Légierő állományába tartozó Szu-25 típusú csatarepülőgép nyitott tüzet. A repülőgépek akkor lőttek gépágyúikkal, amikor az UAV mintegy 25 km távolságra repült Irán partjaitól.
MQ-1 Predator és MQ-9 Reaper UAV-ok
„Pilóta nélküli repülőgépünk nem repült be Irán légterébe, az folyamatosan nemzetközi légtérben tartózkodott”, - emelte ki a Pentagon képviselője. Little emlékeztetett arra, hogy tenger felett a nemzeti légtér határa a parttól számítva mintegy 20 km távolságig terjed ki. Arra a kérdésre válaszolva, hogy a tüz figyelmeztető jellegü volt, vagy ténylegesen meg akarták semmisíteni az UAV-ot Geoge Little azt mondta, hogy az iráni repülőgépek megpróbálták lelőni azt. Little hozzátette, hogy az amerikai UAV semmiféle fegyverzettel nem volt felszerelve, a Perzsa-öbölben uralkodó helyzet megfigyelése volt a feladata, aminek érdekében felderítő repülést hajtott végre.
Az eset az első volt azok után, hogy iráni repülőgépek korábban lelőttek egy amerikai pilóta nélküli repülőgépet.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
A Wizz Air nagy örömmel jelenti be, hogy mától négy új célállomásra is lehet jegyet foglalni Budapestről: Bilbaóba, Wrocławba, Gdanskba és Vilniusba júliustól közvetlen járatok indulnak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről.