Törökországban befejeződött a Turkish Aerospace Industries (TAI) által, 2009 vége óta fejlesztett MALE (Medium Altitude Long Endurance) kategóriájú, Anka pilóta nélküli repülőgép tesztsorozata. A TAI sajtóközleménye szerint a záró tesztekre 2013. január 20-22. között került sor. A gép január 20-án 9 óra 5 perckor emelkedett a levegőbe, majd több mint 18 órás repülés után január 21-én, 3 óra 15 perckor hajtotta végre az automatikus leszállást.
A repülés során a repülésirányítás (ATC) a fedélzeti rádión keresztül valósította meg a gép felügyeletét, amely továbbításra került a földi irányító állomás ((Ground Control Station – GCS) számára egy adatkapcsolati rendszeren (data link) keresztül, demonstrálva ezzel az Anka azon képességét, hogy biztonságosan tevékenykedjen az ATC által felügyelt légtérben. A január 22-ei különálló tesztrepülés során éjszakai fel- és leszállásokat hajtottak végre az ATOLS (Automatic Take-off and Landing System – Automata Fel- és Leszálló Rendszer) alkalmazásával.
A 2012 óta tartó elfogadási tesztsorozat során több mint 130 különböző földi és repülési tesztet hajtott végre sikeresen az Anka, melyek során demonstrálták az UAV müveleti képességeit a védelmi minisztérium hadiipari titkársága (SSM) valamint a Török Légierő képviselőinek.
Az első, 2010 decemberében végrehajtott repülése óta, az ANKA rendszer több mint 140 órát töltött a levegőben, melynek során tesztelték az UAV repülésirányítási-, adatátviteli-, hajtómü-, üzemanyag-, futómü-, környezeti irányítási-, jegesedés elleni védelmi- és elektromos rendszereit, valamint a müveleti rendszereket beleértve az EO/IR (Electro-Optical/Infra-Red) felderítő berendezést. A robotpilóta, a navigációs rendszerek, az ATOLS képességeit bonyolult időjárási viszonyok közötti repülések alkalmával is bizonyították.
A fejelsztő cég már megkezdte a tárgyalásokat az SSM-mel tíz darab gép sorozatgyártásáról a Török Légierő számára.