A legfrissebb információk szerint 2013. június 17-én, hétfőn érkezik meg Indiába a légierő első C-17 Globemaster III típusú nehéz szállító repülőgépe. A gép egyelőre az Új-Delhi melletti Hindon légibázisra kerül, ahol a szintén az USA-tól beszerzett C-130J Super Herculesek is állomásoznak.
Az érkező C-17-est az elkövetkező hat hétben további két Globemaster III leszállítása követi, mely után - augusztusban - egy ünnepélyes ceremónia keretein belül állítják hadrendbe az első három példányt. India még 2011 elején rendelt 10 darabot a népszerü szállítógépből, megközelítőleg 4,1 milliárd dollár értékben. A Boeing 2014 végére szállítja le a megrendelt C-17-eseket az Indiai Légierő részére. Az új nehéz szállítógép 74 tonnányi teher elszállítására lesz képes, több mint kétszer annyi ez, mint az Indiai Légierőnél is rendszeresített Il-76-osok kapacitása. Az IAF jelenleg 12 példányt üzemeltet az Il-76-os típusból, melyek mellett az érkező C-17-esekkel jelentős képességnövekedést érhet el a légierő a légi teherszállítás tekintetében.
Ez a típus az egyedüli a világon, mely nagy távolságú hadászati szállításokat képes végrehajtani úgy, hogy eközben rövid kifutópályával rendelkező, alkalmi repülőterekről is üzemeltethető. 4 500 kilométeres hatótávolságával India el tudja érni az érdekeltségébe tartozó, messzebbre lévő területeket is, sőt akár katonákat, felszereléseket, harckocsikat is tud majd szállítani ezekre a területekre rövid időn belül.
Az indiai szállítógép flotta folyamatosan újul meg, hiszen a C-17-esek mellett a Super Herculeseknek is jelentős szerep jut majd az említett képesség fejlesztésében. Az indiai kormány a közepes teherszálló flottáját is meg kívánja újítani, ennek kapcsán 2012 nyarán egy szállító repülőgép tendert írt ki a kiöregedő Hawker Siddeley HS 748-asok leváltására, a két esélyes ezen a tenderen az Airbus C-295 és az Alenia Aermacchi C-27J Spartan. A közepes kategóriájú teherszállító repülőgépekből India még hadrendben tartja a Szovjetuniótól vásárolt, közel százdarabos An-32-es flottáját is. A külföldi gyártóktól vásárolt típusokon felül Oroszország és India megállapodott egy közös fejlesztésü teherszállító repülőgép (MTA - Multi-Role Transport Aircraft) létrehozásában is, melyből az előzetes tervek szerint több mint 200 darabot rendszeresítenének.
A Boeing napjainkig közel 250 C-17-est szállított le megrendelőinek: legtöbbet az Egyesült Államok légierejének. A külföldi vásárlók közül már üzemelteti a típust Ausztrália, Kanada, Katar, az Egyesült Arab Emirátusok, Nagy-Britannia, illetve a 12 tagot számláló SAC. A listára hamarosan feliratkozó India 10 darabos megrendelésével a legnagyobb külföldi üzemeltető lesz.