A gyártó Sikorsky a közelmúltban leszállította az első négy Sikorsky S-70i Black Hawk helikoptert a Brunei Királyi Légierő részére. Ezek közül az egyik példány bemutatót repült a 2013. december 3-6. között megrendezett BRIDEX 2013 (Brunei International Defence Exhibition) szakkiállításon. Brunei 2011 decemberében rendelt 12 darabot az említett típusból, a szerződés értéke 325 millió dollár volt.
Az érkező S-70i Black Hawk-ok a kiöregedő Bell 212-eseket váltják, melyek cseréje egy 2012 júliusában történt katasztrófa kapcsán vált égetővé: a lezuhant forgószárnyas 12 emberéletet követelt. A most leszállított négy S-70i-t jóval a rögzített határidőn belül adta át a gyártó Brunei részére, és a fennmaradó nyolc példányra sem kell már sokat várni, várhatóan 2014 végén lesz teljes a 12 darabos flotta.
A 12 helikopter leszállítása mellett a szerződés magában foglalja a szükséges földi kiszolgáló berendezések, pótalkatrészek, illetve a pilóták és a személyzet kiképzését is: négy hajózó már sikeresen elvégezte a képzést az Egyesült Államokban, de a gyártó helyben is biztosítja majd a szükséges feltételeket. A támogató és kiképző program keretein belül jelenleg is zajlik egy kiképző központ építése, ahol többek között szimulátor is elérhetővé válik. A szerződés opcióként további 10 S-70i megvásárlását is tartalmazza. Brunei a helikopter kiválasztásánál első helyre tette a típus többfeladatúságát, hiszen többek között szállítási, SAR, MEDEVAC, humanitárius és kalózellenes feladatkörökben is alkalmazni fogják.
A Sikorsky számára kiemelt jelentőségü az Ázsia-Csendes-óceán régió, ahol Brunei S-70i vásárlása ugródeszka lehet további szerződések megkötésére. Malajzia már egy potenciális jelölt lehet, ahol hat példányt kínálnak megvételre a tengeralattjárók ellen is bevethető MH-60R Seahawk típusból.
Galéria: S-70i Black Hawk helikoptereket vehetett át Brunei
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
A közel-keleti konfliktus eszkalálódása, valamint az ennek nyomán elrendelt légtérzárak miatt a Wizz Air úgy döntött, hogy július 3-tól szeptember 15-ig felfüggeszti a dubaji és abu-dzabi-i járatait.