A Chilei Légierő a megrendelt hat darab S-70i Black Hawk International (MH-60M) első három példányát ünnepélyes keretek között vette át a közelmúltban.
A 2018. augusztus 30-án megrendezett ünnepségen részt vet a chilei védelmi miniszter, Alberto Espina is. Az első három S-70i helikopter közül a H-05 oldalszámú példányt alapkonfigurációban állították ki a nagyközönség elé, hiányzott róla a FLIR infravörös felderítő egység és a “fűről” történő üzemelésnél használt szűrők. A H-04-esen fenn voltak a szárnycsonkok a külső csörlőkaros rendszerrel (ESSS), valamint a homokszűrő rendszerrel (IBF) is fel volt szerelve.
A H-03-ason már ott volt a FLIR, a belső kiegészítő póttartály, a gyorsköteles deszantoló rendszer (FRIES – Fast Rope Insertion Extraction System) is. Mindhárom helikopter rendelkezik Honeywell Primus 701A típusú meteorológiai felderítő rendszerrel és az önvédelemi rendszerek, valamint a géppuska rögzítésére szolgáló berendezésekkel.
A tendergyőztes Black Hawk 2016-ban nyerte meg a kiírást, a Sikorsky céggel még abban az évben, decemberben tető alá is hozták a szerződést hat darab S-70i megvásárlásáról. A helikoptereket a lengyelországi PZL Mielec (Polskie Zaklady Lotnicze Mielec) gyárban szerelték össze. A szerződés a hat helikopter üzemeltetéséhez szükséges földi kiszolgáló-javító berendezések és alkatrészek leszállítását, valamint a hajózó- és műszaki személyzet kiképzését is magában foglalja. Az üzlet összértéke nem ismert, ám korábban 180 millió dollárról szóltak a hírek. Az első három helikoptert ez év októberében-novemberében fogja követni a maradék három.
A védelmi miniszter utalt arra, hogy további három darab helikoptert még szándékoznak vásárolni a közeljövőben.
Szerbiának erős hadseregre van szüksége, ellenkező esetben az ország három napon belül megsemmisülhetne, ezért a katonaság és a fegyveripar fejlesztésébe az év végéig további 700 millió eurót fektet Belgrád − közölte Aleksandar Vučić szerb köztársasági elnök az Abu-Dzabiban rendezett nemzetközi fegyverkiállítás apropóján.
Nem csak az új technológia fejlesztésére kell összpontosítanunk, hanem arra is, hogy a már meglévő technológiákat innovatív, újszerű módon alkalmazza a haderő a védelmi és támadó funkciókra.
A Duna vízén háromnapos kiképzés keretében tesztelte az MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandár harctámogató osztagának állománya február nyolcadikától a különleges műveleti képességfejlesztés keretében átépített, újonnan navigációs műszerekkel felszerelt Zodiac Pro 850 típusú hajókat.
Banglades ugyan a világ egyik legszegényebb országa, de a haditengerészet védelmi erőinek egyik legfontosabb része, mivel a nagy kiterjedésű Bengáli-öböl, az itt található fontos nemzetközi kikötők, haditengerészeti támaszpontok, valamint a területhez kapcsolódó gazdasági övezet védelméért is felelős.
A NATO Kiemelt Éberségi Tevékenységű Többnemzeti Harccsoport olasz század katonái sikeres aknavető és tüzérségi éleslövészetet hajtottak végre a Magyar Honvédség Központi Gyakorlóterén, a Bakonyban.
2023 februárjában megalakult a Védelmi Innovációs Kutatóintézet Nonprofit Zrt.-t (VIKI). Koncepciója szerint a VIKI a kettős hasznosítású, azaz polgári és katonai célra egyaránt alkalmazható technológiák feltérképezésére és annak védelmi célú hasznosításának támogatására hivatott.
Szolnokon tárgyaltak a Regionális Különleges Műveleti Komponens Parancsnokság tagországainak haderőnemi parancsnokai, az MH Összhaderőnemi Különleges Műveleti Parancsnokság által rendezett eseményen.
„És te készen állsz?” – ezzel a szlogennel várja a katonai szolgálat iránt érdeklődőket a Magyar Honvédség. A nagyszabású, egész éves toborzókampány kezdete alkalmából rendezett sajtótájékoztatót 2023. február 13-án tartották meg a Bálnában.
Az Európai Unió Védelmi Alap (EDF) Űrkutatás témakörében rendeztek szakmai workshopot március 24-én, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campuson.
Megalakult az első állandó amerikai helyőrség Lengyelországban március 21-én. A 13 katonából és 140 civil munkatársból álló egység az Egyesült Államok Lengyelországba telepített erőinek logisztikai és infrastrukturális támogatását fogja biztosítani.
„High-tech hadsereg, átalakítások, fejlesztések a Magyar Honvédségben” címmel tartott előadást felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatóknak dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnöke Veszprémben, a Pannon Egyetemen, március 22-én, szerdán.
Az MH II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred képességei fenntartásához és növeléséhez nélkülözhetetlenek azok a technikai eszközök, amelyek a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretén belül folyamatosan érkeznek az ezredhez.
Mint ahogy arról korábban már lapunkon is beszámoltunk, Svédország a Grob G 120TP típust választotta az alapfokú kiképző repülőgép kategóriára, felváltva idővel a kiöregedő SK 60-as flottát.