Az amerikai Lockheed Martin Aeronautics vállalat a napokban szerződést kötött az Egyesült Államok légierejével, mely megrendelte a soron következő C-130J-t, mely az Izraeli Légierő állományába kerül majd. Az üzlet értéke 92,42 millió dollár. Az USA védelmi minisztériumának közleménye szerint, a szállítógépet a FMS (Foreign Military Sales) program keretein belül szerzik be.
Mint ismeretes, az Egyesült Államok Védelmi Biztonsági Együttműködési Ügynöksége a DSCA, első ízben még 2008 júliusában értesítette az USA kongresszusát, miszerint Izrael összesen 9 C-130J-30 Super Herculest kíván beszerezni a hozzá tartozó kiszolgáló berendezésekkel, mintegy 1,9 milliárd dollár értékben. Az új szállítógépekkel a már kiöregedő C-130E/H és KC-130H-kat kívánják leváltani, melyeket még az 1970-es években szereztek be. A C-130J-k szállítási, humanitárius, kutató-mentő, illetve tűzoltási feladatokra is bevethetőek.
2010 márciusában döntés született az első 3 példány megvásárlásáról, illetve további 6 darabra pedig opciót kötöttek. 2011 áprilisában, illetve 2012 februárjában további 2 példányt rendeltek. Az első C-130J (601) izraeli nevén Shimshon, 2013. június 26-án készült el a Lockheed Mariettai üzemében, majd 2014 áprilisában repült át Izraelbe. Még abban az évben megérkezett a második példány (602) is. A harmadik (605) 2015 augusztusában csatlakozott a Nevatim légibázis, Elephants szállító repülőszázad állományához. A repülőgépeket a legfejlettebb önvédelmi rendszerekkel látták el, illetve erősebb hajtóműveket és modern avionikát is kaptak.
Nem csak az új technológia fejlesztésére kell összpontosítanunk, hanem arra is, hogy a már meglévő technológiákat innovatív, újszerű módon alkalmazza a haderő a védelmi és támadó funkciókra.
A Duna vízén háromnapos kiképzés keretében tesztelte az MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandár harctámogató osztagának állománya február nyolcadikától a különleges műveleti képességfejlesztés keretében átépített, újonnan navigációs műszerekkel felszerelt Zodiac Pro 850 típusú hajókat.
Banglades ugyan a világ egyik legszegényebb országa, de a haditengerészet védelmi erőinek egyik legfontosabb része, mivel a nagy kiterjedésű Bengáli-öböl, az itt található fontos nemzetközi kikötők, haditengerészeti támaszpontok, valamint a területhez kapcsolódó gazdasági övezet védelméért is felelős.
Az amerikai haderő február 4-én megsemmisítette az Egyesült Államok légterében a pár nappal korábban felfedezett kínai léggömböt, amely az amerikai álláspont szerint hírszerző légieszköz, míg a kínai kormány eltévedt meteorológiai eszközről beszél.
2023 februárjában megalakult a Védelmi Innovációs Kutatóintézet Nonprofit Zrt.-t (VIKI). Koncepciója szerint a VIKI a kettős hasznosítású, azaz polgári és katonai célra egyaránt alkalmazható technológiák feltérképezésére és annak védelmi célú hasznosításának támogatására hivatott.
Szolnokon tárgyaltak a Regionális Különleges Műveleti Komponens Parancsnokság tagországainak haderőnemi parancsnokai, az MH Összhaderőnemi Különleges Műveleti Parancsnokság által rendezett eseményen.
„És te készen állsz?” – ezzel a szlogennel várja a katonai szolgálat iránt érdeklődőket a Magyar Honvédség. A nagyszabású, egész éves toborzókampány kezdete alkalmából rendezett sajtótájékoztatót 2023. február 13-án tartották meg a Bálnában.
A Magyar Honvédség hajmáskéri lőterén indította el Magyarország eddigi legnagyobb és leggyorsabb oktatócélú kutatórakétáját a BME Aerospace Team január 26-án.
Az MH II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred képességei fenntartásához és növeléséhez nélkülözhetetlenek azok a technikai eszközök, amelyek a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretén belül folyamatosan érkeznek az ezredhez.
Gépjármű vezetői kiképzésen vett részt a közelmúltban az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred logisztikai századának állománya, tábori körülmények között.
A szlovén parlament védelmi bizottsága jóváhagyta a fegyveres erők (SAF) hosszú távú fejlesztésére vonatkozó határozatot, amely korábbra tervezi a védelmi kiadások növelését – közölte a szlovén közszolgálati televízió március 8-án, szerdán.
Befejeződött az Airbus H225M típusú, közepes szállító helikopterek magyar katonai típusalkalmassági vizsgálata. A megrendelt tizenhat többcélú helikopterből kettőt ez év júliusában adnak át az Airbus Helicopters franciaországi, Marignane-i gyártó központjában.