A perui kormány a napokban elfogadta és rábólintott az új helikopterek és szállító repülőgépek beszerzésére. A döntést a nemrégen bekövetkezett természeti katasztrófák miatt hozták meg.
A kormány hozzátette, hogy a márciusban bekövetkezett árvizek és áradások rámutattak az ország légierejének hiányosságaira. A Jane’s Defence Weekly információi szerint, a perui gazdasági és pénzügyminisztérium elfogadta a légierő beszerzési projektjét, így előreláthatóan 24 darab Mi-171-es, illetve 12 darab, eddig meg nem nevezett, kutató-mentő feladatkörű helikopter kerül beszerzésre.
Továbbá az ország védelmi minisztériuma hozzátette, hogy a légierő részére „életbevágó fontosságú” 8 darab C-27J Spartan vásárlása is, illetve további 4 példányra opciót jelentenek. Ezen felül a légierő 6 darab C-130-ast is beszerez majd. Elképzeléseik szerint, a lehető legrövidebb időn belül megvásárolnak 8 Mi-171-est, 4 kutató-mentő helikoptert, 4 C-27J Spartant és 2 Herculest, melyek a megérkezésüket követően azonnal kisegítik a jelenleg bevethető repülőeszközök munkáját. A Defensa.com információi szerint, a Mi-171S-eket az orosz Roszoboronexporton keresztül szerzik be, melyeket át is alakítanak a légierő igényeinek megfelelően, többek között a VK-2500 hajtóműveket kapják meg.
A kutató-mentő helikopterek listáján 3 gyártó szerepel, az Airbus Helicopters a H-145-össel, a Bell a Bell-412HP és az Agusta/Westland az AW-139-essel. Amennyiben a C-27-esek leszállításának üteme a tervek szerint alakul, akkor évente két példány érkezik majd meg Peruba. Az ország számára nem ismeretlen a típus, ugyanis már korábban, két szerződést is kötöttek az olasz Alenia Aermacchi vállalattal összesen 4 Spartan megrendelésről, melyből napjainkig 3 már átadásra került és hadrendbe is állt. A Hercules vásárlás ügyében vélhetően a legújabb verzió kerül beszerzése a C-130J Super Hercules, melyből 4 C-130J-30 szállító és 2 KC-130J légiutántöltő verziójú lesz.
Szerbiának erős hadseregre van szüksége, ellenkező esetben az ország három napon belül megsemmisülhetne, ezért a katonaság és a fegyveripar fejlesztésébe az év végéig további 700 millió eurót fektet Belgrád − közölte Aleksandar Vučić szerb köztársasági elnök az Abu-Dzabiban rendezett nemzetközi fegyverkiállítás apropóján.
Nem csak az új technológia fejlesztésére kell összpontosítanunk, hanem arra is, hogy a már meglévő technológiákat innovatív, újszerű módon alkalmazza a haderő a védelmi és támadó funkciókra.
A Duna vízén háromnapos kiképzés keretében tesztelte az MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandár harctámogató osztagának állománya február nyolcadikától a különleges műveleti képességfejlesztés keretében átépített, újonnan navigációs műszerekkel felszerelt Zodiac Pro 850 típusú hajókat.
Banglades ugyan a világ egyik legszegényebb országa, de a haditengerészet védelmi erőinek egyik legfontosabb része, mivel a nagy kiterjedésű Bengáli-öböl, az itt található fontos nemzetközi kikötők, haditengerészeti támaszpontok, valamint a területhez kapcsolódó gazdasági övezet védelméért is felelős.
2023 februárjában megalakult a Védelmi Innovációs Kutatóintézet Nonprofit Zrt.-t (VIKI). Koncepciója szerint a VIKI a kettős hasznosítású, azaz polgári és katonai célra egyaránt alkalmazható technológiák feltérképezésére és annak védelmi célú hasznosításának támogatására hivatott.
Szolnokon tárgyaltak a Regionális Különleges Műveleti Komponens Parancsnokság tagországainak haderőnemi parancsnokai, az MH Összhaderőnemi Különleges Műveleti Parancsnokság által rendezett eseményen.
„És te készen állsz?” – ezzel a szlogennel várja a katonai szolgálat iránt érdeklődőket a Magyar Honvédség. A nagyszabású, egész éves toborzókampány kezdete alkalmából rendezett sajtótájékoztatót 2023. február 13-án tartották meg a Bálnában.
Az MH II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred képességei fenntartásához és növeléséhez nélkülözhetetlenek azok a technikai eszközök, amelyek a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretén belül folyamatosan érkeznek az ezredhez.
Gépjármű vezetői kiképzésen vett részt a közelmúltban az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred logisztikai századának állománya, tábori körülmények között.
A szlovén parlament védelmi bizottsága jóváhagyta a fegyveres erők (SAF) hosszú távú fejlesztésére vonatkozó határozatot, amely korábbra tervezi a védelmi kiadások növelését – közölte a szlovén közszolgálati televízió március 8-án, szerdán.
Újabb friss hír az L-39NG kapcsán, hiszen az Aero Vodochody repülőgépgyár új gyártósort indított az új kiképző repülőgép számára. Az összeszerelő soron a repülőgép törzsét szerelik össze, a termelési kapacitása a tervek szerint évente legfeljebb 24 darab lesz és több mint 100 embert fog foglalkoztatni.