2018. november 19-én mutatkozott be a nagyközönségnek a két orosz gyártású helikopter Hanoiban. A bemutató része az egész Dél-kelet Ázsiára kiterjedő promóciós túrának.
A bemutatóra a Hanoi melletti Gia Lam nemzetközi repülőtéren került sor a potenciális vásárlók jelenlétében. Az orosz gyártók mindent elkövettek, hogy meggyőzzék a vietnámi üzletembereket és kormánytisztviselőket arról, hogy a Mi-171A2 és az Ansat messze jobb, mint a konkurencia kínálata – és nem csak a technikai része, de az üzlet finanszírozási kerete is előnyösebb.
"Délkelet-Ázsia és különösen Vietnam stratégiailag fontos régió a Rosztech számára. A vietnámi partnereinkkel fennálló kapcsolat és bizalom jelenlegi szintje lehetővé teszi, hogy az együttműködés bővítésének és elmélyítésének lehetőségeiről, valamint az új közös projektek megvalósításáról tárgyaljunk"- mondta Anatolij Szergyukov, a Rosztech légiközlekedési üzletágának igazgatója. "Biztos vagyok benne, hogy a mostani bemutató jó alkalom lesz, hogy új szintre emelje az Oroszország és Vietnám közötti kapcsolatokat a légiközlekedési ágazat terén."
„Vietnámban most is több mint 80 orosz gyártású helikopter repül, ám ezek nagy része katonai modell. Meggyőződésünk, hogy a polgári légiközlekedés számára hamarosan elengedhetetlen lesz új, modern, minden igényt kielégítő helikopterek beszerzése. Dél-kelet Ázsiában a polgári használatú helikopterek piaca évről évre növekszik és a mi cégünk szeretne ebben a fejlesztésben meghatározó szerepet vállalni”- nyilatkozta a sajtónak Andrej Bogyinszkij, az „Orosz Helikopterek” vezérigazgatója.
Az Ansat egy könnyű, kéthajtóműves helikopter, melyet a Kazanyi Helikopter Üzemben építettek. A tervezése során fontos szempont volt, hogy könnyen lehessen átalakítani teherszállító szerepkörből személyszállítóvá – ez utóbbi variáns esetén 7 fő szállítására alkalmas. A hatósági engedélyezés során -45 és +50 oC közötti üzemeltetésre kapta meg a jóváhagyást.
A Mi-171A1 a Mi-8/17-es család legmodernebb változata. A VK-2500PSz-03-as hajtóművek digitálisan vezéreltek és a farokrotor is hatékonyabb az eddigieknél az X-kialakítása miatt, a forgószárnyak pedig modernizált aerodinamikai kialakításúak és teljesen kompozit anyagúak. Az alaptípushoz képest az utazó- és végsebessége 10%-kal, a teherbírása 25%-kal lett több. A pilótakabin már úgynevezett”glass-cockpit”, azaz teljesen digitalizált, színes képernyős munkahely, a személyzetet így két főre lehetett csökkenteni.