Az orosz hadiflotta gyakorlatot kezdett a Fekete-tengeren 2014. július 4-én, pénteken, ugyanazon a napon, amikor Bulgária partjainál NATO-erők részvételével kezdetét vette a Breeze-2014 nevű nemzetközi hadgyakorlat.
Az orosz védelmi minisztérium tájékoztatása szerint az orosz Fekete-tengeri Flotta 20 hadihajója, több mint 20 repülőgépe és helikoptere, a tengerészgyalogság és a parti tüzérség vesz részt a müveletekben. A gyakorlat, amely vízi és légi célokra irányzott, manőverező robotrepülőgépek és hajóromboló rakéták indításával kezdődött, az egész tengerre kiterjed - közölték Moszkvában.
A hadgyakorlatot Alekszandr Vitko tengernagy, az orosz Fekete-tengeri Flotta parancsnoka vezeti, akinek márciusban fontos szerepe volt a Krím félszigeten állomásozó ukrán haderők cselekvésének megbénításában, illetve a félsziget Oroszországhoz csatolásának előkészítésében. Ezért kapta meg májusban az admirálisi rendfokozatot. Az orosz védelmi tárca hangsúlyozta, hogy a most kezdett hadgyakorlat tökéletes összhangban van a „tengeri incidensek, és a veszélyes katonai cselekmények megelőzéséről” kötött kormányközi egyezményekkel.
Bulgária fekete-tengeri partjainál pénteken kezdett Breeze (Szellő) elnevezésü hadgyakorlatán a balkáni ország hadiflottájának 15 hajója, 2 helikoptere és mintegy ezer embere, török és görög hajók és repülők, valamint a NATO állandó aknakutató csoportjának hadihajói vesznek részt. Utóbbihoz az olasz Aviere rakéta fregatt, és a Rimini aknakutató hajó, valamint a görög Machitis korvett, a török Akcay, és a brit Chiddingfold aknakutató hajók tartoznak. A gyakorlaton egy amerikai harci repülő is részt vesz.
A Breeze-2014 nevü gyakorlat során azt vizsgálják, hogy a Bolgár Haditengerészet megfelel-e az önálló lépések tervezési színvonalát illetően a NATO-követelményeinek. A gyakorlaton idén nem vesz részt Ukrajna.
Hazai cégek drónjait, repülőeszközeit és integrálható szenzorait mutatták be a Magyar Honvédség meghívott szakembereinek a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) által szervezett szakmai napokon július 1-én és 2-án, a hajmáskéri Kiképző Bázison.
Egy új harcjármű rendszerbe állításakor az első lépések egyik legfontosabbika a kezelők vezetési rutinjának megszerzése. A június 11-ei héten az MH Klapka György 1. Páncélosdandár egyik legkorszerűbb eszközével, a Leopard 2A7HU típusú harckocsival gyakorolják a harcjárművezetők többek között a közúton való közlekedést.
2024. július 1-jén, a honvédek jogállásáról szóló kormányrendelet hatályba lépésének napján Budapesten aláírták a Honvédelmi Minisztérium és Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) együttműködési megállapodását.
„Szeretem, megvédem!" mottóval indít toborzókampányt a területvédelmi ezredekbe a Magyar Honvédség - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a kampány megnyitóján június 17-én, hétfőn, Budapesten.
A Roszatom részvételével tartott tanácskozáson a sarkvidéki teherflotta megújításáról, a műholdas adatszolgáltatásról és a Kínával folytatott logisztikai együttműködésről tárgyaltak.
Lynx harcjárművel hajtott végre éleslövészetet az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár Tatárszentgyörgyön. A szcenárió keretében nemcsak lőttek az ellenségre, hanem a visszavonulást segítő köddel is zavarták őket.
A Honvéd Vezérkar és a zalaegerszegi MouldTech Systems Kft. között létrejött együttműködés keretében drónos meteorológiai mérések segítik a 46. Katonai Ejtőernyős Világbajnokság szervezőit.
A magyar kormány korábbi döntései alapján az állam 2024. szeptember 1-jétől térítésmentesen biztosítja a végzős középiskolások részére a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzését, ami a KRESZ és az egészségügyi oktatást tartalmazza.
A Magyar Védelmi Exportügynökség (VEX) saját nemzeti standot állított június 17-21. között a párizsi Eurosatory védelmi ipari kiállításon, amely az egyik legnevesebb európai védelmi kiállítás.
Mi történt azon a napon? Ha a Nap egy bizonyos szögből sütött a kecskeméti légibázis betonjára, sokáig egy ezüstös csík emlékeztetett a 2008. április 17-i repülésre.