A US Navy Japánban állomásozó, előretolt csapásmérő erejének zászlóshajója, a USS Kitty Hawk (CV-63) repülőgép-hordozó szeptember 15-én hazatért állandó bázisára, Yokosuka kikötőjébe. A hordozó és kísérő flottacsoportja egy rendkívül hosszú bevetéssorozaton vett részt az elmúlt hónapokban.
A Csendes-óceánon tevékenykedő amerikai 7. flotta alárendeltségébe tartozik a Kitty Hawk, mely egy több mint három hónapos, rutinszerü bevetést hajtott végre. A hordozó több szempontból is különlegesnek számít, ugyanis ez az egyik utolsó, még hagyományos meghajtású "úszó sziget" a US Navy állományában, továbbá az egyetlen, melynek a hazai kikötője nem az USA területén fekszik. Az Amerikai Haditengerészet ugyanis Japánban állomásoztat egy előretolt flottaköteléket, melynek a Kitty Hawk a vezérhajója. A bevetés célja az volt, hogy gyakorlatban tartsa a személyzetet, bizonyítsa a hajó és legénységének felkészültségét, harcképességét, illetve azt, hogy a US Navy előretolt egységei ki tudják terjeszteni fennhatóságukat akár nagy kiterjedésü óceáni területekre is.

Indulás előtti felkészítés a yokosukai kikötőben
A hordozó 99 napig volt tengeren, ez idő alatt részt vett a hatalmas erőket felvonultató Valiant Shield 2006 hadgyakorlaton is. A három repülőgép-hordozó vezette flottakötelékben 22 000 tengerész és 280 harci gép szolgált. A hadgyakorlatot követően az óceánon őrjáratozott a Kitty Hawk és kísérete. A hatalmas hordozót a USS Cowpens (CG 63) cirkáló, a USS Russell (DDG 59), a USS John S. McCain (DDG 56) és a USS Curtis Wilbur (DDG 54) rombolók, valamint a USNS San Jose (T-AFS 7) ellátóhajó kísérte a bevetés során. A Kitty Hawk látogatást tett Szingapúrban, Ausztráliában és Thaiföldön is.

A Kitty Hawk elhajózik Iwo Jima déli partjainál. A II. világháború idején a japánok által megszállt szigetet hatalmas harc és óriási véráldozat árán tudták csak elfoglalni az amerikaiak. A hordozó személyzete megemlékezett a 61 évvel ezelőtt történt eseményekről. A fotó azért is különleges, mert a Kitty Hawk Japánban állomásozik, Iwo Jima pedig jelkép a II. világháborús, japánok ellen, szigetről szigetre folytatott harcban
A USS Kitty Hawk (CV-63) egy négy egységből álló repülőgéphordozó-osztály első, névadó hajója. Bár testvérhajói között jelentős eltérések is vannak, a USS Constellation (CV-64), a USS America (CVA-66) és a John F. Kennedy (CV-67) szintén az osztályba tartozik. A még hagyományos meghajtással épült egységek közül már csak a legöregebb (Kitty Hawk) és a legfiatalabb (J. F. Kennedy) áll rendszerben, a US Navy összes többi hordozója nukleáris meghajtással rendelkezik. A Kitty Hawk gerincfektetésére 50 éve, 1956. december 27-én került sor, vízre bocsátására 1960-ig kellett várni. 1961. április 21-én állították hadrendbe, tehát több mint 45 éve aktív tagja a US Navynek.
Hosszú pályafutása során szolgált a vietnami háborúban, és részt vett számos hadgyakorlaton, illetve misszióban. A Perzsa-öbölben a Sivatagi Vihar hadmüveletet követően a repülési tilalmi övezetet ellenőrizte, majd pedig támogatta az ENSZ-erőket Szomáliában. 1998-ban érkezett meg új állandó állomáshelyére, Yokosukába. 2001-ben az afganisztáni tálib uralom megdöntésére indított Enduring Freedom hadmüveletben is kulcsszerepet játszottak a fedélzetéről felszálló repülőgépek. 2003-ban az Irak ellen végrehajtott hadmüveletekben is részt vett a Kitty Hawk, ekkor egy 104 napos bevetéssorozatot teljesített a hajó és legénysége.