Az izraeli kormány kétévi tárgyalás után elismerte, hogy egy Németországgal aláírt szerződés alapján további két Delfin-osztályú tengeralattjárót szereznek be. Valószínűsíthető, hogy Izrael vagy már két elkészült példányt, vagy pedig félkész állapotban lévő hajókat kap. Izrael már rendelkezik három Delfinnel, amelyekre 5-6 évvel ezelőtt tettek szert. Ezeket jelenleg német mérnökök modernizálják.

A munkálatok során megnövelik az üzemanyag-kapacitást, s a torpedóvetőcsövek méretét 650 mm növelik, továbbá modern elektronikát építenek be. Az üzemanyag-kapacitással és a vetőcsövekkel kapcsolatos fejlesztésekre feltehetőleg az Irán partjai előtt történő állomásoztatásra van szükség. A nagyobb vetőcsövek nagyobb hatótávolságú rakétákat tudnak fogadni, míg a megnövelt üzemanyagkészlet könnyebbé teszi a Delfineknek az utat a Földközi-tenger térségéből az Indiai-óceánba. Bár Izrael rendelkezik egy vörös-tengeri haditengerészeti támaszponttal, Egyiptom nem engedi meg Izrael számára, hogy tengeralattjárói használhassák a Szuezi-csatornát. Ezért a zsidó állam Delfinjei Afrikát megkerülve jutnak el az Indiai-óceánba, közbeiktatva egy üzemanyag-vételezést Eritreában. Azonban ha a jövőben erről a lehetőségről le kell mondani, akkor a megnövelt üzemanyag-kapacitásnak köszönhetően a hajók így is át tudnak érni. Szintén a megnövelt üzemanyagkészlet miatt a tengeralattjárók hosszabb ideig maradhatnak Irán partjai
előtt. Jelenleg a Delfinek kb. 40 napig tartózkodhatnak tengeren (14 km/h sebesség mellett 8000 km hatótáv), ami a módosításokkal így 10 000 km hatótávot és 50 napnyi bevethetőséget takar.
A két új Delfin darabára kb. 650 millió USD körül mozog. Eme példányokba beépítik az üzemanyagcellás meghajtást is, így ezek a Delfinek egy hetet is meghaladó ideig képesek a felszín alatt tartózkodni. Ennek a meghajtásnak köszönhetően a Delfinek rendkívül halkak, bemérésük és megsemmisítésük komoly kihívás. Az első három Delfin nem rendelkezik ezzel a meghajtással.

A fegyverrendszerek irányítóközpontja a tengeralattjáró fedélzetén
Izrael a Delfin-osztályú tengeralattjáróit nukleáris töltetek hordozására is alkalmas cirkálórakétákkal szerelte fel. Szintén megtalálható az arzenálban a 135 km hatótávú Harpoon rakéta. Ezeket a rakétákat a torpedóvetőcsövekből indítják. A 1625 T vízkiszorítású Delfinek 16 torpedót és/vagy rakétát hordozhatnak, amelyeket az orrban található tíz vetőcsőből indíthatnak (a tízből négy nagyméretü 650 mm átmérőjü cső). A Delfinek valószínüleg a világ legmodernebb nem nukleáris meghajtással rendelkező tengeralattjárói, személyzetük 35 fő, és akár 200 m mélységig is süllyedhetnek.
Izrael a tengeralattjáró paramétereihez igazodva kifejlesztett egy 200 kilotonna robbanóerejü nukleáris töltet célba juttatására alkalmas, 1500 km hatótávolságú cirkálórakétát. Az elgondolás azon alapult, hogy a tengeralattjárókra telepített nukleáris rakéták az erős izraeli hadseregnél is hatásosabb elrettentő erővel bírnak, így egy Izrael elleni atomcsapás semmilyen körülmények között nem maradna megtorlatlan. Ennek a doktrínának megfelelően legalább egy Delfin mindig tengeren tartózkodik.