A Projekt 1124, vagy Grisha-osztályú korvettek különböző változatai a hetvenes évek óta álltak előbb a szovjet, majd a kilencvenes évektől az orosz és az ukrán haditengerészet szolgálatában. Fő feladatuk a tengeralattjárók elleni hadviselés és a járőrözés volt.
A típus legújabb generációját a Projekt 1124M verzió képviseli, amely jelenleg még csak az orosz és a litván haditengerészetnél áll szolgálatban. A hajó mérete elődeihez képest keveset változott, így hossza 71,2 méter, vízkiszorítása pedig kb. 1000 tonna, terheléstől függően, de a hajótestet és a felépítményt úgy alakították át, hogy nemcsak stabilabb lett haladás közben akár viharos tengeren is, hanem a korábbi verziókhoz képest jelentősen csökkent a radarkeresztmetszete is, valamint a lapos tatfedélzeten akár egy közepes méretű helikopter is leszállhat. A meghajtásról három dízelmotor gondoskodik, amelyek közül a két kisebb, 620 kW teljesítményű cirkáláshoz, míg a középső 13970 kW névleges teljesítményű, nagysebességű, kb. 30 csomós (55,5km/óra) haladásra használható. A korvett hatótávolsága a leggazdaságosabbnak tartott 10 csomós sebességgel eléri a 4600 kilométert.
A típus jelenleg kétféle, a szárazföldi egységek támogatására alkalmas Projekt 1124M1 ágyúnaszád, valamint a tengeralattjárók elleni harcra és nyílt tengeri járőrözésre, partvédelemre és flottakötelékek védelmére optimalizált Projekt 1124M2 verzióban létezik. Az altípusok fegyverzete és fedélzeti elektronikája nagyrészt azonos, de feladatuknak megfelelően bővíthető. Mindkét változat alapfegyverzete, a jól bevált és más típusokon is alkalmazott 76,2 mm – es AK-176M típusú gyorstüzelő ágyú, amelyet az orrfedélzetre telepített toronyba építettek be és a 30 mm – es AK-630 gépágyú. Ezeken kívül a telepíthető az 57 mm – es A-220 Burevesztnyik tengerészeti löveg és 14,5 mm – es nehézgéppuskák is. A fegyverek et a Pozitiv-ME1.2 radar és Gorizont-25E INS Sigma-E tűzvezető rendszerrel koordinálják.
A tengeralattjárók elleni harchoz az MGK 335EM-03 Vesta-K szonárral kombinált DTA-53 kettős torpedóindító, légvédelmi célra pedig a az Osa-M2A felszín-levegő rakétarendszer telepíthető.
A Projekt 1124M típusú korvetteket aktív és passzív önvédelmi rendszerekkel is felszerelték, így a TK-25E elektronikus zavaróberendezéssel, a fedélzetre telepített négy PK-10 csaliszóróval és a Zmey típusú vontatott, akusztikus torpedók elleni védelmi berendezéssel is.